Finlandiya vize- oturma izni

Sevgili duyuru ahalisi yine bir finlandiya sorusuyla karşınızdayım. Erasmusla gidecem Finlandiya ya. Birçok evrak işini hallettim ve artık işin en sıkıntılı gibi görünen kısmına gelmiş bulunmaktayım:vize ve oturma izni. Fİn büyükelçiliği sitesini baya kurcaladım aklıma takılan bazı sorular var. Vize için hekesin getrmesi gereken belgeler diye bir belge listesi var. Askerlik durumunu gösteren belge falan bile dahil. Erasmusa gidip vize ye daha önce başvurmuş olanlar aydınlatabilirse çok sevinirim. Kabul mektubu ve okuldan aldığım evraklar yeterli olmaz mı? Olmazsa bu askerlik belgesini nerden alabilirim? Ayrıca oturma izni finnish immigration service alakalı yazıyor sitesinde dolayısıyla oturma izni büyükelçilikte verilmiyor mu? Oturma izni için tam olarak neler gerekiyor? Sitede tam bulmadım evrakları. Finnish immigration service in sitesine yönlendiriyor orada da bi sürü bişeler yazıyo tam anlamadım. Anlayacağınız çok kafam karıştı ahali. Son olarak oturma izni için bir ücret yatırmam gerekiyor.(Oldukça tuzlu ücretler) Bu ücreti nereye yatırmam gerekiyor? Yardımlarınızı bekliyorum, aydınlatınız ey ahali...

speedy.sh

son sayfada yazıyor. kısaca;

- yukarıdaki başvuru formunun doldurulmuş hali
- pasaport
- uygun fotoğraf
speedy.sh
- finlandiya'dan gelen kabul belgesi
- orada yaşamaya yetecek gelirin olduğunun beyanı: hibe
- sağlık sigortası: mapfre

yatırılacak ücreti hakkındaki bilgiye ulaşamadım ama zor bir şey değil ki sanki.
bunların yeterli olması lazım.

- bi de nüfus cüzdanı fotokopisi lazım diye hatırlıyorum.
  • hayley williams ile evlenecek genc  (04.06.13 16:40:45 ~ 16:51:32)
Finlandiya Tampere şehrinde erasmus yapmış olan birisi olarak sırf meraktan soruyorum. Hangi şehre gideceksiniz?

  • mayday  (04.06.13 18:01:53)