Gezi Parkı Eylemi Duyuruları - 2 ( önceki başlığın çok uzamasından ötürü)

öncelikle: sevgili moderasyon lütfen üstte tutalım.

atmacaged'in önceki başlığının çok uzamasından ve takibinin zorlaşmasından dolayı bu başlığı açıyorum. lütfen bunun başına da aynı şey geldiğinde biriniz sorumluluk alıp devamını açın.

aşağıda kendisinin başlığının ilk mesajının kopyası vardır:

----- önceki başlık -----

www.eksiduyuru.com

edit - 1: mesajın kopyası yerine başlığın linkini verdim, ilk mesajı kısalttım.

bahçeşehir üniversitesinde kurulan ilk yardım alanında ihtiyaç duyulan malzemeler: imgur.com

  • 10032007  (02.06.13 01:36:57)
Sokak hayvanları, yaralanan hayvanlar için

Haysev'in paylaştığı bilgiyi aktarıyorum

"ÖNEMLİ DUYURU! ÖNEMLİ DUYURU!

Taurus Veteriner Polikliniği: Taksimde biber gazından etkilenen kötü durumda gördüğünüz kedileri ve köpekleri kliniğimize müdahalesi için ulaştırın.Herhangi bir ücret alınmayacak..

Adres: Barbaros blv. abbasağa sok. no:5/B Beşiktaş
Tel: (0212) 236 9387"

"TAKSİM OLAYLARINDA ZARAR GÖREN HAYVANLARA AŞAĞIDAKİ VETERİNER KLİNİKLERİ ÜCRETSİZ YARDIM EDECEKLERİNİ AÇIKLADILAR. TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Taurus Veteriner Polikliniği:
Adres: Barbaros blv. abbasağa sok. no:5/B Beşiktaş
Tel: (0212) 236 9387

Atakent Veteriner Polikliniği
Adres: Atatürk Mah. Halkalı Cad. Esentepe Sok. 15/A Halkalı, İstanbul - Türkiye
Telefon:0 (212) 470 40 50 - 0212 470 88 66 - 0212 470 88 99
0 532 33 14 333"

Ayrıca Taksim'de yaralı ve baygın hayvanlar için : haçiko derneği: 05466264601 - 05335482560 - 05327496360

Anipoli: 244 66 94 (cihangir)
Papsivet: 293 46 72 (cihangir)
Pıtış: 251 24 64 (cihangir)
Vetplus: 216 45 46 (beşiktaş)

Hepsi ücretsiz bakıyor hayvanlara.
  • buff  (02.06.13 01:38:29)
  • buff  (02.06.13 01:39:44)
İSTEK Atanur Oğuz Okulları (Balmumcu), sağlık personeliyle kapılarını halka açmıştır.

  • i am so so serious  (02.06.13 02:16:25)
izmir için: karakedi kültür merkezi açık, yardıma ihtiyacı olanlar oraya gidebilirler Kıbrıs şehitleri cad 1462. sokak no:20/1

  • 10032007  (02.06.13 03:26:02)
"Taksim dayanismasindan duyuru: Bugun 14:00'ten itibaren Taksim'de toplanarak konserlerle birlikte taleplerimizi acikliyoruz."

  • soso  (02.06.13 13:29:27)
Arkadaşlar haftaiçi de eylemler siyah giyinilerek devam ettirilecek. Lütfen sizler de hassasiyet gösterin. İşyerlerinize, okullarınıza giderken siyah giyinmeyi unutmayın.

  • eksielma  (02.06.13 14:33:37)
lütfen daha onceki duyuruda ve iki gündür burada verilen baro telefonlarini ve avukat telefonlarini not edin. göz altina alinmaniz durumunda bu numaralardan bir avukata ulasin ve avukat gelinceye kadar herhangi bir ifade vermeyin, gruptan ayirmalarina müsaade etmeyin. bu noktadan sonra, polis iki üc gündür yikilan imajini düzeltmek ve tüm sucluyu göstericilerin üzerine atmak icin elinden geleni yapacaktir. lütfen herhang bir taşkinliga ve siddet hareketine olanak vermeyin ve provakatörlerine karşi dikkatli olun. özellikle önce taksim ve kizilay'da sonra da izmir de, göstericilerin arasinda bir cok sivil polis oldugunu ve galeyana gelmis kalabaligi kiskirtmak icin kirip döktüklerini unutmayin. böyle bir durumla karsilasirsaniz lütfen kayit altina alin ve internet üzerinden paylasin. önümüzdeki hafta icinde muhtemelen istanbul ve izmir valilikleri bakin polis hakliydi çalismasina başlayacaklar ve carsaf carsaf görüntüleri televizyonlara ve gazetelere servis edecekler. madem bu bir halk hareketi ise, halkin destegini yitirmemek adina cok dikkatli olun, kiskirtmalara karsi dirayetli olun lütfen.

  • atmacaged  (02.06.13 15:34:26)
en son feysbuk sayfalarından yapılan duyuru: "Gezi Parkı'na acil veteriner lazım ulaşabileceğiniz telefon Hüseyin: 05444914168"

  • kabak cekirdegi  (02.06.13 15:38:28)
Sloganların devam edeceğini düşünerek, etmese bile gelecek eylemler için bir isteğim var: Lütfen "ibne", "orospu çocuğu" gibi seksist sloganlara önderlik etmeyin, desteklemeyin. Bir hak mücadelesi verirken, ezilen, hem de herkesin her zaman unuttuğu başka kitleleri çiğneyip mücadelemizi kirletmeyelim.

  • fadetoreality  (02.06.13 16:21:28)
İzmir tayfası, bu akşam kesinlikle Basmane’ye, Konak tarafına vs. gitmeyin, bölünmeyin, sahilde kalın. Sizi Alsancak’tan başka yere yönlendirmeye çalışan kimseler büyük ihtimalle sağlam pabuç değildir.

Saat 23.00’ten sonra da herkes birer ikişer ortadan kaybolmasın lütfen, iki gündür sopayı sırf geride kalan bir avuç adam yiyor, başkalarına ayıp oluyor...

Bir de, saat 15.00 civarı toplanıp güneşin altında demlenmeye başlayan, akşam, hoşafı çıkmış halde koşarken ayakları birbirine dolananlara; hiç içmeyin desem dinlemezsiniz, ama illa "Şerefe tayyip" yapacaksanız biraz geç başlayın lan bari...
  • tuareg  (02.06.13 16:48:45)
izmirde bölünmeler olmasın,şu an polisler kordona kadar ilerlediler,ara sokaklara-basmaneye-montrö kapısına yürümeye çalışmayın. bir arada durun,güçlü olalım.

  • me gusta  (02.06.13 18:02:34)
Anadolu Yakasında herhangi bir eylem ve yürüyüş olursa lütfen haberdar edin bugün Taksim'e gidemiyorum, evde oturmak çok rahatsız ediyor.

  • r_u_h  (02.06.13 18:19:29)
Haysev'in iletisi. Yardım için gereken bilgiler, veteriner adres ve telefonları var.

"Tüm bu olaylar sırasında hayvanlarımızı unutmayalım. Üyelerimizden Esengül hanım bulabildikleri her yere mama ve su braktılar, başka üyelerimiz de bırakmaya devam ediyor. Lütfen sizler de bırakın. Gazdan etkilenen hayvanlar var. Ancak bulunduğunuz yer gaz müdahalesine uğruyorsa gaz dağılana kadar bekleyin mama ve su vermek için çünkü yemekleri ve suyu zehirliyor gaz. Gaza maruz kalmış su ve mamaları da atın.
Bu durumda yapılabilecekler ve açık klinik bilgileri aşağıda verildi. Sizden ricamız provokasyonlara gelmeyin, kendinize dikkat edin ve ulaşabildiğiniz hayvanları kliniklere ya da en azından bu gecelik evlerinize alın.

BİBER GAZINDAN ETKİLENEN HAYVANLARA İLK MÜDAHALE İÇİN:
Gözler bol suyla yıkanacak, suyla suratı temizlenecek
%50 sulandırılımış sıvı talcid içirilebilir
Akciğer ödemini gidermek için dextonetozon veya anhistaminik enjeksiyonla yapılabilir, ya da yine antihistaminik tablet, şurup da olur

KLİNİKLER
İSTANBUL İÇİN;
Avrupati Veteriner Kliniği/YeniköyTel: 0212 223 0015
Vetplus /Beşiktaş Tel: 0212 216 4546
Pıtış /Taksim Tel: 0212 251 2464
Papsivet /Taksim Tel: 0212 293 4672
Taurus / Beşiktaş Tel: 0212 236 9387
Anipoli /Cihangir Tel: 0212 244 6694
Atakent /Halkalı Tel: 0212 470 4050
Vetline/Kadıköy: Tel: 0216 414 2011

ANKARA İÇİN;
ARCADİA VETERİNER KLİNİĞİ
Taşkent Caddesi, (eski 1.cadde) Tel: 0312 221 09 44

VET MEDİCİNE VETERİNER KLİNİĞİ:
Cinnah caddesi no:43/B
Tel: 0535 838 33 00 / 495 40 63

İZMİR İÇİN;
ASYA VETERİNER KLİNİĞİ
Kazım Dirik Mh 230 Sk. No:20/A
Bornova - İZMİR
Tel: :0232 342 0043

TURKUAZ VETERİNER KLİNİĞİ
1675 sokak No13 D1 Karşıyaka
Tel: 0232-369 39 22-0532 391 34 27-0532 543 73 93"

Bu kliniklerin hepsi ücretsiz bakıyor hayvanlara.
  • buff  (02.06.13 23:42:01 ~ 23:58:00)
ARKADAŞLAR TAKSİMDE TAKSİYE BİNMEYİN. BAZI ARKADAŞLARIMIZI TAKSİCİ GİBİ TOPLAMAYA BAŞLADI SİVİLLER!

  • jimjim  (02.06.13 23:55:30)
duyuru sakinleri, izmirde çok kötü şeyler yaşanıyor.alsancakta akpliler kol gezmekte.bir çok arkadaşımızı polis yakalayıp bunlara teslim ediyor. doğruluğunu bilmesek de kapalı otoparklarda tecavüzlerden bahsedenler var. ordu bir şey yapacak gibi değil. lütfen izmir eylemlerine içtenlikle katılın. içki içmek,halay çekmek için katılmayın.

  • me gusta  (03.06.13 02:14:42)
me gusta doğru mu bu? işkenceler ve bu iğrençlikler devam ediyor mu?

  • reinder  (03.06.13 04:31:46)
sözlükten wt sunu yazmis

arkadaşlar birçok hastadan alsancak devlet hastanesine başvuranların tedavi edilmediği ve polise teslim edildiği bilgisini alıyoruz.

tıbbi desteğe ihtiyacı olanlar ulaşabilirlerse dokuz eylül üniversitesi acil servisine başvursunlar. kendilerine tıbbi ve hukuki yardım yapılacaktır.

ayrıca dokuz eylül adli tıp bireysel başvurular için 24 saat nöbette.

---

şayet bir sekilde darp edildi iseniz, lütfen hastaneye gidip rapor ile belgeleyin. dokuz eylül disinda karataş hastanesi ve ücyolda bir hastane daha ilgileniyor ve rapor veriyor. daha sonra elinizdeki raporla izmir barosuna basvurup kaydinizi yaptirin, ileriki süreçte tüm bu raporlar işe yarayacak.
  • atmacaged  (03.06.13 06:00:32)
showdiscontent.com arkadaşlar, burası neresi?

  • sadegazoz  (03.06.13 06:32:35)
eskisehir diye biliyorum.

  • compumaster  (03.06.13 08:50:46)
Kanal D canlı yayınla özür diledi deniliyor, video linki verebilecek olan var mı?

  • sadegazoz  (03.06.13 10:10:48)
BEŞİKTAŞ'A GİTME! Bunu korkaklık, yenilgi olarak GÖRME! Akıllıca davranmak başka, korkaklık başka!
arkadaşlar hesapları başka, dükkanları bile erken kapattırmışlar esnafa.
kaynak güvenilir. YENİLMEYELİM! SİVİL KAYNIYOR ORTALIK! NOLUR DİKKATLİ OLUN!
  • jimjim  (03.06.13 20:12:18)
Beşiktaş plazanın içi de sivil dolu, başka hesaplar var bu işte.

  • sadegazoz  (03.06.13 20:19:02)
www.vgtv.no!/video/65103/direkte-demonstrasjoner-i-tyrkia
beleştepenin oradan polis taksime dogru geliyor, buradan canlı görülebilir.

alandaki uyaralım az önce oradaydım, şenlik havası var!!!!!!!!!!!!
  • oncrossfire  (03.06.13 22:00:08)
izmirde basmaneye gitmemeye dikkat edelim,orada sadece polis-akgençlik var.saat 4te buluşup yorulmayın.7-8 gibi gelin, gece savunmada kalın.gündüz gündoğduda haber yok.

  • me gusta  (04.06.13 12:41:50)
İzmir Alsancak'ta akgençlik denen eli sopalı grubu toplayan,che t-shirtleri giydirip eylemcilerin arasına salan provokatör twitter hesabı kapanınca yenisini açmış : twitter.com şeriat gelecek diye bağırmakta.lütfen yayalım,bu adamlara fırsat vermeyelim.

  • me gusta  (04.06.13 16:27:50)
Kizilaya geliyoruz bisey lazim mi? Nereye gidelim tam olarak?

  • make a wish  (04.06.13 17:22:36)
Ümraniye' de sakın dışarı çıkmayın. Çakmak mahallesinde müslüm gündüz'ün adamları ellerinde sopa ve taşlarla polisin yanında göstericilere saldırıyorlar. Sakın korkaklık olarak algılamayın polis yanlarında oraya giderseniz sizin zararınıza ve bizim zararımıza olur.

  • hulloled  (04.06.13 23:43:18)
Arkadaşlar bilgileri paylaşırken, birebir görmediğiniz kaynağını bilmediğiniz, tanımadığınız insanların twitlerini paylaşmayın. Bunun faydadan çok zararı oluyor. son 3 gündür ortalıkta asılsız çok fazla haber dolaşıyor. Ve bunun özellikle yapıldığı kesin. Bu direnişi kırmak isteyen insanlar çok farklı yöntemler deniyor. daha sakin ve düşünerek hareket edelim.

  • imbat  (05.06.13 11:36:26)
Arkadaşlar, 4. levent-Osmanbey hattında yüzücü gözlüğü bulabileceğim ve akşam 8 de açık olabilecek bir mekan var mıdır?

  • dave mustaine hayvani  (07.06.13 11:43:31)
istiklalde tezgahta satan amcalar var 5 liraya. pazarlık yapıp almıyorum diye yürüyüp gidersen "iki tanesi 5 lira olsun" diyolar.

  • r_u_h  (07.06.13 12:57:46)