Ev sahibini ihbar

Selamlar,

Orospu çocuğu bir ev sahibim var. Resmen evi tuttuğuma tutacağıma pişman etti...
Kendisinin canını yakmak istiyorum. 2 sorum olacak:

-Depozito vermedim kendisine, çıkarken son bir kaç ayı yatırmasam benden tahsil edebilir mi?

-Ev çatı dubleksi, sözleşmede 80m2 olarak geçiyor fakat o sadece alt kat, muhtemelen üst kat kaçak. Bunu ihbar etsek ağzına sıçarlar mı?

Bozuk dil için affınıza sığınıyorum.
Saygılarımla

hacı çirkef olayı şöyle. adama kira verme. evden de çıkma. mahkemeye versin. avukat tut. avukata da çirkef yapcaz hacı, mahkemeyi uzatabildiğin kadar uzat de. mahkeme en az 1 yıl sürer.

her neyse bu zamana kadar kirayı nasıl verdiğin önemli. elden veriyorsan, mesela 3 ay mahkeme günü bekleyip, sonra mesela mahkemede ben kirayı yatıracağım ama bana bir hesap numarası vermediler dersin. şak 3 ay daha uzar. bankaya yatırıyorsan da bankaya yatırdığımın harici benden elden sürekli para aldılar. ödediğim kira, bankaya yatırdığımın iki katı. bu adam vergi kaçırıyor! diye çamur atılabilir. sözleşmede ne yazdığı kirayı nasıl ödediğin hep önemli...

adam sana ihtar gönderirse, 3 ay kirayı ödemeden oturup 3 ay sonra çıkabilirsin. 3 ay sonra kirayı ödemeye başlayabilirsin. mahkemede yalan konuşmak suç ama, yalan konuşmadan çirkef yapılabilir. onun için avukat tut.

ama bence gurur meselesi yapmadıysan siktir et hacı.
  • mustafa34  (31.05.13 10:15:57)
gmsi beyannamesi vermemiştir muhtemelen maliyeyi arayıp vergi kaçırıyor diye şikayet edebilirsiniz.

  • dersaadet  (31.05.13 10:25:53)
ben benimkini vergi dairesine sikayet edecem. depozitomu vermeyecekmis 2 ay once haber vermedigim icin. bi de bana ihtarname cektiydi bu evimden cik diye. neyse 4440189u arayip ihbar ediyoruz. *vergi iletisim merkezi*
o cezalar zaten yetecektir. baska kiracisi varsa onlarin gelirlerini de beyan etmiyor olabilir..

  • jimicik  (31.05.13 10:38:40)
sözleşmeli olduğun için her kira ödeyişinde imza atıyosun bu yüzden senin başın yanar gibi geliyo

kaçak kat için birileine rüşvet yedirmiş olması muhtemel o yüzden çok ümitlenme ama sen yine de şikayet et bakalım ne çıkacak
  • neira  (31.05.13 10:40:21)
dava olayına hiç bulaşma. uğraştırırsın ama hem kirayı hem de mahkeme masraflarını senden alır.

onun yerine kaçak olduğunu ihbar et. kira vergisi vermiyordur muhtemelen. onu da maliyeye ihbar et. yasal olarak yapabileceğin bunlar.

ne yapıyor ki bu kadar sövdün. onu da yaz. belki ona uygun bi öneri gelir.
  • merhum  (31.05.13 10:52:54)