Gezi Parkı Canlı Yayınını Kim Sağlıyor?

Dün yayın telefonlarla 3G üzerinden yapılıyordu, şimdi ise profesyonel ekipmanlar kullanılıyor.Yayın hiç kesilmediği için de uydu üzerinden bir yere aktarılıp sonra stream edildiği kanaatindeyim

Ama kim yapıyor bunu?

www.paylas.com

okan bayülgen saat 00:00-01:00 civarında kitap okuyordu.
"paylaş.com sizleri çekiyor şu anda" tarzı bir şeyler dedi.
internet sitesi direk olarak böyle bir şey yapıyor olabilir.
zaten telefonlar çekmiyormuş.

hatta cüneyt özdemir twitter'da şunu paylaşmış:
"gezi parkında valilik,eylemcilerin iletişimini kesmek için parkın yakınlarına sinyal kesici jammer yerleştirdi."

herhangi bir teknik bilgim yok, ama bu herhalde 3G'yi de etkileyen bir şey.
  • blatta hiberna  (31.05.13 02:59:09)
şimdi araştırdım, paylas.com kendisi sağlıyormuş.Helal olsun
Hatta ben de okan bayülgen'in yeni projelerinden biri zannettim ama ekşi sözlükteki ilk entrye bakılırsa geçmişi 2006'ya dayanıyor

3G ile yapmaları imkansız gibi birşey, hem jammer'lardan dolayı, hem de görüntü kalitesi gayet netti.
  • werderweremem  (31.05.13 03:06:24)
paylas.com ile daha önce çalışmıştık.

onların kullandığı ekipman telefonlardan biraz daha farklı, tabii ki jammerlardan yine de etkileniyor. ancak rejiyi istedikleri yere kurup kablo ile kameralardan gelen görüntüyü masaya kadar aktarabiliyorlar. yani reji jammerlardan etkilenmeyecek kadar uzakta olmalı. bir de yayını oradaki 3g bandwithi de etkiler, ne kadar çok kişi telefonunun 3gsini kullanırsa yayın o kadar kötüleşir.
  • klassno  (31.05.13 03:21:02)
3g ile bilgi veriyim belki şu an saat biraz daha ilerledi ama kalabalık azalmadı benim 3g heryerde çok iyi çekiyor. sanırım saat 3 oldu diye sinyaller iyileşmistir belkide. soruya cevap değil ama burada internet var diyim :D

  • gloria  (31.05.13 03:35:13)
evet çok ilginç parkın içine girildiği anda çekmiyor telefon.

  • fukka  (31.05.13 03:40:36)