kazablanka hakkında tavsiyeler

18 haziranda kazablankaya gideceğim. bayan olarak nasıl giyinmeliyim? plajları var evet ama biz bikini ile girebiliyor muyuz?

barlarına gidebilir miyim? bar olduğuna göre alkol de var demek ki değil mi?

neye dikkat edeyim? ne yapayım?

www.virtualtourist.com

Bu arada havayolu firmasında falan mı çalışıyorsunuz? Sao Paulo, Trablus falan derken merak ettim de :D
  • thor odinsson  (30.05.13 13:05:16)
bence google earth'e veya maps'e bir girip fotoğrafları aç. sahil kesiminden ve şehrin herhangi bir sokağından fotoğraflara bak. ortalama elli fotoğrafa bakarsan mutlaka bir fikir verir diye düşünüyorum.

  • kisa bisey olsun istemistim  (30.05.13 13:13:51 ~ 13:14:19)
@kısa bir şey ya o görsellerden falan baktım ama pek bir şey çıkmadı bana direk gidip görenlerin tavsiyesi lazım.

  • zenc  (30.05.13 13:29:12)
2 sene önce gitmiştim;kazablanka degildi ama Fas'ın baska bir sehriydi.Denize girmedik o yüzden sahil Kesminin ne durumda oldugunu bilemiyorum.Fasli arkadaslarımın resimlerine baktığımda genelde sortlarla giriyorlar hic bikiniyle gireni göremedim ama bu yerel halkla ilgili olabilir.Turist birinin şort zorunluluğu oldugunu sanmıyorum.

Sehir hayatı gayet normaldi,tabii süper mini sortlarla filan gezmedik ama pantalonlarla,elbiselerle,askili tisortlerle dışarıya çıkılıyor;kimse de bir sey söylemiyor.Barlara,diskolara da girdik çıktık,zaten yukarıda da belirttiğim gibi turist olunca baskı gibi bir durum olmuyor sanırım.

Geceleri disaridayken yalnızca hırsızlık olayları cok oluyordu,buna dikkat etmemiz gerektiği söylenmişti.
  • fraise  (30.05.13 13:56:24)
kazablanka tırt bi yer söyleyeyim. plajlarını bilmiyorum. merkezde caddeler rahat, rue de corniche diye bi cadde var sahilboyunda, mekanlar genelde orada. alkol tüketimi sorun olmaz. çok da kapalı bi görüntüsü yok şehrin. abartılı olmamak kaydıyla şehirde kıyafet sorun olmaz. plajda da sorun olacağını sanmıyorum.

  • sigaraicilmeyenevdekimahzunkultablasi  (30.05.13 13:57:24)
kazablanka bildiğin avrupa şehri. vaktiniz varsa ülkede biraz gezinmenizi tavsiye ederim.

  • 386 dx  (30.05.13 15:22:55)