[]

Adobe Illustrator Farkli bi Size'da Export Yapiyor

bir karmasik bir sayfaya begendigim bir dizayn yaptim onu da 221x84 seklinde png olarak kaydetmek istedigim icin new document acip 221x84 girdim. sonra o begendigim seyi buraya kopyaladim, ortaladim falan filan, sonra da export yapip png olarak kaydettim. ama 221x84 yerine her nedense 921x350 olarak kaydetmis. nalaka? niye boyle oldu?
 
enteresan geldi ama dpi değerlerini kontrol et derim


  • sbryldrm  (29.05.13 23:35:15) 
Export derken altta seçenek var bir tane. Tam emin olmamakla birlikte "Use Artboard" gibi bir şey olması lazım. Onu işaretlersen ilk açtğığın döküman boyutunca croplama yapar ve istediğin ölçüyü verir.

not: Dosyayı isimlendirip kaydettiğin pencerede bu bahsettiğim bölüm.
  • reyals  (29.05.13 23:35:37 ~ 23:36:18) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.