[]

Su isi yapan sirketlere ne deniyor?

ege'deki koylulere tek tek gidip once urunlerini test eden, sonra aradiklari standartlara uygunsa kendi makineleriyle (onlara azicik bi para verip) onlarin urunlerini toplayan, sonra bunlari yikayip, paketleyen, tirlara yukleyen ve avrupa'ya falan pazarlayan sirketlerin yaptigi bu ise ne isim veriliyor?

araci falan mi denir? ingilizcesi nedir?


 
komisyoncu


  • efruz  (28.05.13 23:30:37) 
tedarikçi

çok desteksiz salladım
  • cecilia  (28.05.13 23:32:30) 
processor deniyor genel anlamda. ornegin milk processor/processing dedigin gidip sutu ciftcilerden toplayip isleyen adamlara deniyor. illa kendi markasi ile yapmasa da olur misal A, B, C sut markalarinin hepsi icin calisan bir processor olabilir. illa paketleyecek diye bir sey de yok, ornegin son tuketiciye urunu sunan marka da paketleyebilir bunu. atiyorum ben islenmis sutu A markasina satarim processor olarak o sterilize edip, paketleyip satar.


  • 2pac  (28.05.13 23:57:40) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.