Trityum Anahtarlık

Hidrojenin izotopu olan Radyoaktif trityumun küçük tüplere sıkıştırılması ile elde edilen bir anahtarlık varmış ilgimi çekti. Kol saatlerinin aydınlatılmasında da kullanılıyormuş. 10 yıl kadar sınırsız ışık veriyormuş. Daha doğrusu ışıma yapıyor. Türkiye'de bu ürünleri satan bir yer var mı? Veya Türkiye'ye gönderim yapan bir site falan?

Ebay'da saatini buldum. Anahtarlık vb. gibi eşyalar lazım...

( Vaayy bee: Trityum radyoaktif olup, yarılanma süresi 12,46 yıldır. Trityum beta (ß) ışıması yaparak 32He'e (helyum izotopuna) dönüşür. Yaydığı beta ışının enerjisi 186.000 elektron volttur. )

Bu havaalanlarında kullanılan yönlendirme ışıkları da Trityum malı herhalde? Şöyle bir ürün buldum mesela?

www.ebay.com

kosarak uzaklas bunlardan

  • exlibris  (28.05.13 18:34:33)
@exlibris zararı yoktur sanırım.

Tamamdır buldum! Betalight diye satılıyormuş..
  • synche  (28.05.13 18:41:06 ~ 18:54:32)
ebay de betalight diye aratınca anahtarlık çıkıyo işte
www.ebay.com

  • innerbliss  (28.05.13 18:49:48)