Javascript öğrenmek için

daha önce türkçe videolar izlemiştim ama başlangıç seviyesinde anlatıyorlar sadece.daha derin öğrenebilmek için Professional Javascript for web developers diye bir kitabın pdfi var elimde.şuanda onu okuyorum.sonra da bir jquery kitabı okuyucam ve bu öğrenme sürecini bitiricem.böylece hem başka bir framework öğrenmek istersem sorun yaşamam hem de jqueryi adam akıllı öğrenirim diyorum.sizce daha iyi bir yol var mı öğrenebilmem için?

NOT:"Burda javascript yazacaksın" diyen bir yere staj yapmaya gidicem.o yüzden şimdilik uygulamaya dökmemek önemli deil gibi.belirtiyim dedim

codecademy'de hem javascript hem jquery için tutorial'lar var.
türkçe kaynak pek güzel bulamazsın muhtemelen, bu her konu için geçerli malesef. css için fatih hayrioğlu iyidir tabi o ayrı.

ayrıca javscript öğrenmeden jquery öğrenemezsin gibi bişi yok. jquery zaten javascript'in daha çabuk, kolay anlaşılması, pratik kullanılması için üretilmiş bi framework. direkt jquery'den başlayabilirsin bence ama çalıştığın yerde ne yapmanı bekleyecekler bilemiyorum tabi.
  • hjarteblod  (28.05.13 12:33:01 ~ 12:33:59)
www.youtube.com şu elemanın js anlatımları da çok güzeldir.

  • inugard  (28.05.13 14:05:29)
@inugard indirmiştim bunları.hatta bunların 5-6 kategorisinin tamamını indirdim harbiden güzel

  • amusan  (28.05.13 14:24:40)