[]

Eksiduyuru Favicon'u gibi bisey yapmak

ED harfleri yerine LG olsun, arkaplani siyah, harfleri ise beyaz ve kirmizi olsun.

nasil yapilir boyle bir sey? adobe illustrator falan mi gerekir boyle basit bir islem icin yoksa online servisler var midir?


 
www.favicon.cc


  • neronnuri  (27.05.13 19:39:53) 
l1305.hizliresim.com

- Photoshop'ta yukarıdaki gibi 16x16 görsel yapıyorsun. Ben senin için hazırladım. Yukarıdaki ikona sağ tıkla farklı kaydet yapıp masaüstüne kaydet.
- Sonra @neronnuri'nin paylaştığı siteye gir.
- Sol üstte menüde "Import Image" sekmesine tıkla.
- "Dosya seç" yapıp masaüstüne kaydettiğin ikonu upload et.
- 1-2 saniye sonra favicon icon oluşuyor. Bilgisayarına download etmek için bir bağlantı veriyor. Tıkla indir...

İkonu FTP'den sitene yükle...

<head> tagları arasına bir yere aşağıdaki kodu yerleştir;

<link rel="shortcut icon" href=".../favicon.ico" />
  • synche  (27.05.13 19:55:24 ~ 20:02:30) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.