yavru kediye yetişkin maması versem ne olur?

bi zararı olur mu?

gerekli besin maddelerini alamaz. yavru mamaları daha çok vitamin mineral cart curt içerir. bu yüzden yavru kediye yetişkin, yetişkin kediye yavru maması verilmez.

  • mutevazi  (27.05.13 00:25:26)
Vermesen daha iyi olur. İçerikleri farklı çünkü.

  • buff  (27.05.13 00:39:07)
@buff, hocam netten bakıyorum içerikleri aynı gözüküyor? Ama yine de güvenemedim. Neyse denemek lazım galiba

  • cy7  (27.05.13 00:43:54)
Hani mamayı veriyosun?

  • buff  (27.05.13 00:50:50)
temizmama'dan sipariş veriyorum, şimdi içeriklerine bakıyodum işte.

  • cy7  (27.05.13 00:52:11)
Yalnız burdaki bütün mamalar Bonacibo. Yani şöyle söyleyeyim bunları vermeyip kediyi aç bıraksan daha iyi.
Hem Bonacibo alacaksın, hem de yetişkin maması alacaksın. Aralarında fark olmamasına şaşmamalı.
Gittigidiyor'dan, canpet'ten falan araştır, daha iyi bir şeyler al.
  • buff  (27.05.13 00:55:37)
Daha iyi bir şey derken? Marka olarak mı, içerik olarak mı? İçindekiler önemli benim için çünkü, mesela ne olmalı içinde?

  • cy7  (27.05.13 01:00:18)
kendi ev kediniz için alıyorsanız, premium mama denilen hills olur, proplan olur o markalardan alın.pahalı mahalı ama, hayvan ucuz mama yiyip böbreği cortlayınca, dişleri tartar/çürüme yapınca, bağışıklığı düşüp hasta olunca her türlü daha pahalıya gelir. temizmama daki mamaları, karınları tok uyusunlar diye sokak kedilerine veriyoruz.

  • alice practice  (27.05.13 01:03:08)
Marka olarak değil, içerik olarak.
Bak bu linkini verdiğim mama çok ekstrem pahalılıkta olan bir mama değildir ama epey iyidir. Buna oranlayarak bir şeyler bakabilirsin.
www.petburada.com

Ekleme: Alabilirsen bunu da tavsiye ederim.
  • buff  (27.05.13 01:05:15 ~ 01:07:39)
@alice practice, valla sizin dediğiniz mamaları da araştırmıştım ama içerikler çok yakın, hele mısır unu ve pirinç unu var hepsinde, hiçbirine güvenmiyorum aslında. Bence en güzeli evde kendi mama hazırlama olayı, ama o da her zaman olamıyo malesef.

  • cy7  (27.05.13 01:07:56)
@buff, hocam bu dediğinin içeriği daha değişik galiba haklısın, bunu biraz daha araştırayım ben

  • cy7  (27.05.13 01:09:01)
@buff, bunda da mısır, pirinç vs varmış ama, kötünün iyisi gibi duruyor

  • cy7  (27.05.13 01:11:58)
aslında değil, örneğin ucuz mamalarda ham kül oranı yüksektir, yağ ve protein oranı azdır. daha da önemlisi hayvansal proteinler pahalı olduğu için, ucuz mamalardaki protein daha çok bitkisel proteindir, ekşide bir bakın biri yazmıştı hatta ne biçim mama fabrikası resmi bu, varsa yoksa tahıl et yok mu bu mamalarda diye. temizmama nın mamalarında hangi koruyucuları kullandıkları yazmıyor, hayvansal protein hangi oranda ne ölçüde mısırı bezelyeyi dayıyorlar bilemezsiniz.

  • alice practice  (27.05.13 01:17:55)
@alice practice, aynen ben de protein oranlarını ve içeriklerini karşılaştırıyorum, aşağı yukarı aynı aslında. Ama koruyucu da çok genel olmuş hakikaten, daha detaylı yazmaları gerekirdi. Elinde paket olan bi arkadaş varsa, yazarsa iyi olur aslında.

  • cy7  (27.05.13 01:26:20)
Orijen almanı öneririm.

  • point me at the sky  (27.05.13 01:49:37)
aşırı küçük değilse bişi olmaz, sonuçta bunlar çöpten de beslenebiliyor.

ha, bir de yarrah var :)
  • spankenstein  (27.05.13 16:45:03)