markaların üniversite temsilcileri

hani olur ya o markanın ürünlerini üniversitende tanıtırsın, broşür dağıtırsın, müşteri bulmaya çalışırsın, facebook gruplarında o markanın reklamını yaparsın. marka temsilcisi olursun.

nasıl bulunuyor bu tür işler ? kariyer.net'te filan olmaz sanırım.

reklam ajansları vasıtasıyla.

istanbul'da bildiğim akampüs ve youth republic var bu işi yaptıran. youthrep daha büyük ancak direkt marka temsilcisi olarak değil de kampüs temsilcisi olarak çalışıyorsun. hangi marka gelirse onun temsilcisi oluyorsun. akampüs'te ise markanın temsilciliği var. kampüs temsilciliği yok.

hangisi daha iyi diye sorarsan youthrep derim.
  • klassno  (26.05.13 18:38:21)
Bazi firmalar ajanslarla calismadan direkt kendileri seciyorlar. Adaylara ulasmak icin de kendi calisanlarindan yardim istiyorlar, mesela eposta atip "uygun gordugunuz ogrencilere su basvuru linkini iletebilirsiniz" diyorlar. Yani o firmada calisan bir tanidigin olmasi gerekiyor haberin olmasi icin.

  • crown  (26.05.13 18:51:46)
crown'a ek olarak, bu markalardan bazılarını yazmak istiyorum.

philip-morris, british american tobacco, google.

bu markalar kendileri seçiyorlar temsilcilerini, ancak bunların temsilcileri biraz daha MT modunda oluyorlar.

edit: bir de woisio vardı, kendi HR aracılığı ile alacaklardı ancak sonra naptılar bilmiyorum.
  • klassno  (26.05.13 19:15:29 ~ 19:19:18)