Top 50 Yapıyorum Yardım!

Özellikle bağımsız filmlerden en iyi yerliler & en iyi yabancılar olmak üzere listelerinizi rica ediyorum. Şunları izlemediysen çok şey kaçırdın, hayatında çok şey eksik diyeceklerinizi alayım.
Bağımsız dedim ama yabancılar için büyük prodüksiyon da olur.

*Listeler ayrı(yerli&yabancı) olsun lütfen
**Yerliler için Demirkubuz hiç yazmayın hepsi seyredildi.
*** şşşi, üşenmeyin ya, hadi lütfen.

Teşekkürler.

kişisel top listem: (bana göre hepsi mutlaka izlenmesi gereken filmler)

1- life of pi
2- blood diamond
3- the pursuit of happyness
4- the pianist
5- the prestige
6- the green mile
7- titanic
8- saving private ryan
9- catch me if you can
10- 3 idiots
11- black hawk down
12- hotel rwanda
13- my sister's keeper
14- rain man
15- the stoning of soraya
16- the departed
17- the silence of the lambs
18- black
19- incendies
20- the bourne (trilogy)
21- hachi: a dog's tale
22- pulp fiction

şimdilik aklıma gelen bunlar. ve listeme aldığım mutlaka izlemem gereken birsürü film var.

edit: yerli film çok izlemem ama kesinlikle en beğendiğim "kaybedenler kulübü".
edit 2: @bohr atom modeli'ne hak vermemek mümkün değil. ama "şimdilik aklıma gelenler" demiştim dostum. evet listenin 22. sırasına pulp fiction'u ekliyoruz.
  • lionel andres  (26.05.13 01:23:41 ~ 01:58:15)
www.imdb.com bir tane atayım listeyide birazdan hazırlar atarum

  • srtm  (26.05.13 01:25:16)
"m" tr.wikipedia.org

bir de reha erdemler, ozellikle hayat var, bes vakit, kosmos.
  • el desaparecido  (26.05.13 01:41:12 ~ 01:53:20)
21 tane film siralayip pulp fiction yazmayan bir insanin listesine pek guvenmezdim acikcasi :P

  • bohr atom modeli  (26.05.13 01:44:39)
benim listem

goo.gl
  • insan opusen hayvandir  (26.05.13 01:47:10 ~ 01:47:45)
uzaklara bakmalı filmlerin aranılan izleyicisi değilim ama benim de vazgeçilmezlerim var, yazayım dedim bir faydam dokunsun;

yabancı

1. idi i smotri www.imdb.com
2. la double vie de veronique www.imdb.com
3. la faute a fidel www.imdb.com
4. zelary www.imdb.com
5. lilja 4-ever www.imdb.com
6. vse umrut a ya ostanus www.imdb.com
7. das leben der anderen www.imdb.com
8. zeit der wünsche www.imdb.com
9. krotki film o milosci www.imdb.com
10.Brestskaya krepost www.imdb.com
11.Europa europa www.imdb.com
12.amadeus www.imdb.com

aklıma gelirse eklerim. umarım yardımcı olabilmişimdir. 11. film düzeltildi, kafa karışıklığı :)
  • vera pavlovnanin hayaleti  (26.05.13 01:53:18 ~ 01:56:15)
8 mile

  • ayn-i cemin bülbülü  (26.05.13 01:57:12)
bu listelerde olmasi gereken ama cok kisinin bilmedigi in bruges var

the big lebowski olmayan listeye de guven olmaz :)
  • babamasoliimbananickaldirsin  (26.05.13 01:58:09)
Requiem for a Dream

  • uykulu_fb  (26.05.13 02:07:40)
  • cha  (26.05.13 03:00:38)