protein tozu

gençler,romalılar günaydın
soruma gelince
72 kilo dayım 1 aydır spor yapıyorum akşamları ancak 2 saat çalışa bılıyorum, şimdik gece yatarken kasların sönmemesi için içilecek birde sabah kalktığımızda içilecek en iyi protein tozu hangisidir acil kilo alıp form a girmem lazım

Gece kasların sönmesi diye bir şey söz konusu değil. Sabah kalkınca da protein tozu içme zorunluluğun yok. İlla alacaksan, yabancı markaların en ucuzuna git. Optimum'un internet satışı geçen sene en uygunuydu. Hala öyleyse o olabilir. Ya da Neosante hala ucuz satış yapıyorsa o da olabilir.

  • arnold schwarzeneger  (24.05.13 09:13:44)
optimum nutrition whey e nedıyosun

  • jackies  (24.05.13 09:18:05)
İyidir, al gitsin.

  • arnold schwarzeneger  (24.05.13 09:43:51)
gece sönme denen bişey yok. ancak,gece aç kaldığın için vücut kastan besleniyor. mideden beslenmesi için casein denen proteinler var onları kullanıyoruz. sabah kalktığındada güzel bi kahvaltı yapabilirsin. sürekli toza bağımlı yaşama

  • GibsonRules  (24.05.13 10:43:13)
casein nasıl bir şeydir, sütle karıştırıp yatarken mı içiyoruz yoksa spor sonrasımı

  • jackies  (24.05.13 10:57:21)
gece yatarken kazein proteini.
sabah ve antrenman sonrası için whey proteini. (ikisini de optimum alabilirsin. tavsiye: protein7.com )

bu arada daha bir aydır spor yapan adam protein tozu kullanmaz, kullanmamalıdır onu da ekleyeyim.
  • papillon7  (24.05.13 11:12:14)
ne kadar zaman sonra başlamam lazım onu sorayım bır de bu tozların toplam malıyetı bana 300 bulurmu gecermı acaba

  • jackies  (24.05.13 11:51:10)
sizin protein tozuna başlamanız için en az 3-4 ayınız daha var. toz alacağınıza beslenmenize dikkat edin bu 3-4 ay.(aşağıda bir beslenme örneği vereceğim)

www.protein7.com

toplam 315tl yapıyor fakat ben casein almanızı önermem, siz sordunuz diye cevapladım.

onun yerine sadece whey protein alın, artan parayı yemeğe yatırın. (öğünlerinizi düzeltmeye bakın.)

örnek;
-sabah-
1 ölçek protein tozu
4 yumurta (3 beyaz, 1 tam)
75-100gr arası yulaf ezmesi

-ara öğün-
muz

-öğlen-
1 tabak pilav/makarna
100 gr ton balığı/tavuk göğsü/biftek

-ara öğün-
elma, muz v.b.

--antrenman--

-ant. sonrası-
1 ölçek protein tozu

-ant. en geç 1 saat sonra, akşam-
100gr tavuk göğsü, ton balığı

-ara öğün-
300-400gr yarım yağlı ya ha light süt

en geç 23:30'da yatış.

unutmayın; vücut geliştirmenin %60'ı beslenme, %30'u spor ve %10'u da dinlenmedir.
  • papillon7  (24.05.13 20:54:18 ~ 20:58:01)
Çok saol ya zaten ara öğün falan yıyorumda yumurta olayı yok bende işte

  • jackies  (24.05.13 22:31:41)