lüks mağza sektörü ii para kazanırmı ?

Chanel,prada ,armani gibi lüks sektore hitap eden mağzalarda çalışan satış elemanları ıı paralar kazanırmı ? cevrenızde varmı bu sektorde calısan ?

kazanırlar da; şöyle bir şey var. bilmiyorum o tarz mağazalarda çalışan elemanları nasıl görüyorsun ama şirketler o pozisyonlara bile -şirketin içindeki en düşük pozisyon olduğu için "bile"- bir insanı alırken 3 ya da 4 görüşme ile alıyorlar.

3 ya da 4 görüşmede de lise mezunu, vasıfsız olmasına rağmen prezentabl olan ve de kültürel olarak kendini geliştiren insanları seçiyorlar. bunu söylememin nedeni şu; kullandığın yazı dilinden anladığım bir şey varsa o tarz işler için hiç umutlanmaman gerektiğidir.

gerçek hayatınla kullandığın yazı dilin uyuşmuyorsa bu dediklerimi görmezden gelebilirsin tabi.
  • not for sale  (24.05.13 03:39:13)
iyi kazanıyorlar. artı sattıkları her parçadan prim alıyorlar. arkadaşım lacoste'de çalışıyordu ordan biliyorum. ayrıca mağazada giymeleri için lacoste ürünleri veriliyordu. (iş kıyafeti :) eğer mağaza plaza içindeyse ve plazada çalışıp beğenilen bir personel başvurduysa ve o an açık varsa daha kolay alınıyor. önceki işi referans oluyor bir nevi.

  • kakao  (24.05.13 09:41:21)