Evi ne renge boyatmalı?

Yeni aldığımız evi ne renge boyatalım? Özellikle giriş- salon-koridor mutfak için.
Hepsini aynı renk yapmak daha mı iyi olur? Ben inci beyazı düşündüm ilk. Sizin önerebileceğiniz farklı renkler var mı?

buz mavisi, grimsi mor gibi ferah renkler olsun.

  • ayn-i cemin bülbülü  (23.05.13 12:59:44 ~ 12:59:52)
şampanya sarısı

  • rakicandir  (23.05.13 13:02:44)
Beyazın her tonu kirlenmeye çok müsait üstelik hastane havası veriyor bana. İlla ki açık tonlar istiyorsanız, fil dişi ya da kum beji deneyebilirsiniz.

  • gallipoli  (23.05.13 13:03:35)
Gün ışığını ve mobilya rengini baz alabilirsiniz. Gün ışığı almayan yerleri olabildiğince açık yapın. Yeşil ve mavi tonlarından kaçının derim bir de.

  • loralynn  (23.05.13 13:28:58)
-koridor açık renkli olmalı.zaten dar ve bir geçiş alanı,koyu renkler daha cok daraltır.
karteladan tam görmek lazım ekran yanıltır ama açık toprak renkleri
www.evtasarimi.com

-salonda mobilya renklerinzle uyumlu,kişisel tercihim 3 duvar açık renkli,diğer uzun ve bölüntüsüz duvar,aynı rengin koyu tonları ya da duvar kağıdı olmalı.
çakıltaşı-külbulutu misal.(üstteki linkten devam ediyorum)
www.livingroom21.com

-mutfak da mutfak dolaplarınızın rengine bağlı.

tamemen zevk işi sonuçta.böyle koyu bir renk de nasıl dekore ettiğinize bağlı olarak çok süper durabilir;
i0.wp.com
  • demoniclewinsky  (23.05.13 13:42:11 ~ 13:43:25)
kireç beyazı tavsiye ederim ben

myscandinavianhome.blogspot.com
  • bipolar  (23.05.13 13:47:05)
çakıl taşı

  • tadutadu  (23.05.13 14:38:39)
kum beji boyattım bütün evi,çok memnunum. daha önce salonum lila rengiydi ve her gelen misafir koltukta uyuyakalıyordu, yatak odası harici leylak tonlarına bulaşmayın derim.

  • physcos physcos  (23.05.13 22:48:25)
salon icin kum beji ve ara ve odalar icin marshallin osmanli serisinden damla sakizi (ya da badem sekeri idi. baz olarak beyaz +3 renk. benim kullandigimda sari vardi) cok aydinlik cok temiz bir gorunum yaratiyor.

  • 65 derece  (24.05.13 00:32:19)