Avrupa gezi plani - interrailciler bi bakin :)

Selamlar, aklimda 2 farkli gezi plani var. hangisini tavsiye edersiniz?

1) Roma -> Floransa -> Pisa -> Venedik.
2) Berlin -> Hamburg -> Amsterdam -> (Belki) Bruksel.

ya da sizin tavsiye edebileceginiz baska sehirler var mi?

Madrid ve Barcelona'ya daha once gidip gezdim.
Hamburg ve Amsterdam'a daha once gittim ama gezemedim.

tesekkurler

paris-brüksel-amsterdam hem lokasyon hem gezme ve eğlence için daha mantıklı bence.ama overdose kültür tarih müze diyorsan italya yani birinci seçenek

  • big bang  (22.05.13 23:12:34 ~ 23:12:48)
Ben de 2..sini tavsiye ederim , özellikle yaz için

  • lavie  (22.05.13 23:16:42)
Berlin kesinlikle görülmesi gereken bir şehir. Özellikle yaz aylarında. 2yi tavsiye ediyorum haliyle.

  • styx  (23.05.13 00:17:31)
ikincisi daha zevkli olur, ilki hep italya, sıkıcı gelebilir.

viyana-prag-budapeşte de yapabilirsin.
  • sezercik yavrum benim  (23.05.13 00:27:40 ~ 00:28:11)
Bence Roma'nın olduğu her şık kazanır. Berlin de çok güzel ama 2. şıkkı yaparsanız Leipzig'i de görün bence, çok güzel :)
Berlin'e ben 2-3 ay önce falan soğukken gittim ve o soğuk şehre soğuk hava çok güzel yakıştı. Ama Roma'ya bence yaz çok yakışıyor, kaçırma derim. Hem hiç gitmemişsin de... Barcelona'dan çok daha güzel.

Üstelik devamında Floransa, Pisa, Venedik falan var. Ohoooo açık ara birinci şık :))) İyi yolculuklar!
  • only alcoholica  (23.05.13 00:29:48 ~ 00:30:22)
serinlik olsun rüzgar essin yağmur yağsın hem bira içek ot içek falan diyosan 2 numara. geçen haziran hollanda da belçika da bildiğin soğuktu. müze kültür tarih pizza makarna ve sıcak hava diyosan 1 numara.

bu arada roma hepsini sker öyle söyleyeyim. romaya git yani. görmeden ölme.
  • i ve been mistreated  (23.05.13 00:33:21 ~ 00:34:13)
tabii ki 1.

resim müzesi seviyorsan dünyanın sayılı müzelerinden biri floransa'dadır.

(bkz: galleria degli uffizi)
  • merhum  (23.05.13 07:26:12)