yavru kediyi neyle beslemeli?

dün sordum ama cevap alamadım. annesini yeni kaybetmiş 1-1,5 aylık bir yavru kedi var. ne yer ne içer bu. çok hırçın. biberonla süt içer mi??? biberon alacağım akşam dönerken ne dersiniz?

1.5 aylık kedi çatır çatır kuru mama yer. kuru mama yemesi lazım da.
süt vermene gerek yok ya da çok birazcık suyla karıştırıp da verebilirsin.
biberona gerek yok. yalaya yalaya içer. hatta kuma sıçar üstünü de kapatır.
  • Sherlock Holmes  (22.05.13 16:45:08)
defalarca soruldu, cevaplandı. süt verecekseniz ılık ve sulandırarak verin, mümkünse yavrular için anne sütü tozu var pet shoplarda , alırsanız iyi olur. kuru mamayı ezip, ıslatıp ağzına ufak parçalar koymaya çalışabilirsiniz. peynir, inceltilmiş yoğurt ve yumurta sarısı da verin. yavaştan yavrular için katı mamaya geçersiniz. benim yavru da 1,5-2 aylıkken katı mama yemeye başladı ama kardeşleri birkaç hafta sonra başladı.

  • tiny penny  (22.05.13 16:52:31 ~ 16:53:17)
@tiny sürekli tırmalıyor elim yara bere içinde kaldı nasıl koycam ufak parçaları ağzına. 1 ay annesi çatılarda beslemiş onu, insana çok yabancı.

  • goodbyecruelworld  (22.05.13 16:55:04)
mama ver

  • kirazıseviyorum  (22.05.13 16:55:24)
normal süt verme, laktozsuz süt ver, her türlü süpermarkette bulabilirsin.

kedilerin laktoz sindirimi yoktur, normal süt ishal yapar.

normal sütü sulandırdığında laktozu da seyreltmiş oluyorsun haliyle ama yok etmiyorsun.

bebek kediler için yaş mamalar var onlardan verebilirsin, çok küçük değilmiş.
  • physcos physcos  (22.05.13 17:42:44)