adana veya mersinde pilates yapacak yer(erkekler için)?

sevgili yardımsever ekşi duyuru ailesi;tek çarem sizsiniz şu an.

adanada ya da mersinde erkekler için pilates kursu var mı merak ediyorum.özellikle mersinde çok araştırdım ama bütün spor salonları ya kadınlara ders veriyor ya da talep olmadığı için kurs açmıyorlar.adana yı pek bilmiyorum eğer bildiğiniz(veya gittiğiniz)bi yer varsa lütfen söyleyin.acilen ağrılarımdan kurtulmam lazım.

bu arada hiç bilmeden evde cd alıp çalışmak tehlikeli olabilir diye duydum.bu yüzden spor salonuna 1-2 ay olsa bile gitmek istiyorum.
sağolun!

"öncelikle allem yareppim ya pilates heuehu" ya da "ebru şallı" falan diyip sizi yıldırmaya çalışanlara aldırmayın. insanlar pilates diyince şöyle düşünüyolar (ben de bilmeden önce böyle düşünüyordum)
"genelde kadınların ve kızların yaptığı, zengin sporudur pilates."
ne tarihini biliyolar ne de ne işe yaradığını. (ben de bilmiyordum bak kendimi de katıyorum) ama açtım öğrendim nedir ne değildir, diğer şeylerden farkı nedir. bunun için bi kursa gitmeni tavsiye etmem parana yazık. zaten pilatesin en büyük özelliği de herkesin evinde yapabileceği bi spor olmasıdır. ayrıca sporun erkeği, dişisi, gay i, lezbiyeni olmaz. mail adresini yazarsan sana süper bi kaynak yollayabilirim şimdiden kolay gelsin, kimsenin dediğini takma aç oku istiyosan yap.
  • rentts1  (22.02.09 11:20:29)
pilatesi bir askerin bulduğunu biliyorlar mı acaba?:))ben de bilmeden öyle düşünüyordum ama boyun bel ağrılarından kurtulmak(ve de dik durmak)için en iyi yolun pilates olduğunu öğrendim.bazı şehirlerin fizik tedavi merkezlerinde bile var.

  • böhü  (22.02.09 14:10:53 ~ 14:13:29)
@rentts o süper kaynağı bana da yollayabilir misin? eve tıkılıp kaldım ve ölüyorum sırt ağrılarından.

tarantinoesque01 (at) yahoo (nokta) com (nokta) tr
  • tarantinoesque  (23.02.09 01:51:02)