[]

For Loop Icinde Condition Degistirme..

for (angle_limit = theta_min_1 : 1 : theta_min_2) {
nKPts = angle_limit - theta_min_1 + 1;
kx1 = 2*pi*n*f1/c*sin(theta_min_1/180*pi);
kx2 = 2*pi*n*f2/c*sin(angle_limit/180*pi);
kx = linspace(kx1,kx2,nKPts);
fcenter = (f2+f1)/2;
theta_source = 180/pi*asin(kx*c/2/pi/n/fcenter);
theta_maximum = 180/pi*asin(kx*c/2/pi/n/f1);

test_var = 0;
for (j=1:nKPts) {
if (abs(theta_maximum(j))<90) {
test_var = test_var + 1;
}
}

if (test_var > nKPts) {
theta_min_2 = angle_limit - 1;

# HERE SHOULD COME THE SIMULATION

theta_min_1 = angle_limit;
}
}


seklinde bi kod var diyelim. bu kodun son kismindaki if condition saglanirsa, if altindaki islemin yapilmasini ve en sonunda da theta_min=angle_limit yapmasini istiyorum. boylece ana for-loop'un condition'ini degistirmeyi amacladim, yani yeni for-loop condition olarak angle_limit = angle_limit : 1 : theta_min_2 kullanmasini istedim. duzgun bi teknik mi bu? degilse dogrusu nasil yapilabilir?

 
angle_limit = angle_limit : 1 : theta_min_2 seklinde bir kullanimi ilk defa gordum aslinda. tam olarak hangi durumda for'a sokmak istiyorsun?


  • x daemon  (21.05.13 23:27:07) 
@x daemon:
matlab'e benziyen bi dil bu (lumerical diye bi programin kendi dili).
angle_limit = angle_limit : 1 : theta_min_2 de angle_limit'i, angle_limit'ten baslayarak 1'er 1'er theta_min_2'ye kadar gotur demek. tam olarak en sondaki if calistiginda (yani test_var > nKPts durumunda) bu en distaki for-loop'u bitirsin, yeni bir for loop'a baslasin istiyorum. yani en distaki for loop'un condition'ini angle_limit = angle_limit : 1 : theta_min_2 seklinde yapip yeniden degerlendirsin istiyorum.
  • gerard  (21.05.13 23:40:40) 
recursive fonksiyonla halledebilirsin gibi duruyor. if saglandiginda fonksiyonu yeni degiskenle yeniden cagirirsin. for'u bitirmek icin de return ya da exit 'i kullanabilirsin


  • x daemon  (21.05.13 23:55:29) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.