[]

If - For Loop Sorusu

..
..
for (i=0:theta_min_2) {
kx1 = 2*pi*n*f1/c*sin(theta_min_1/180*pi);
kx2 = 2*pi*n*f2/c*sin(theta_min_2/180*pi);
kx = linspace(kx1,kx2,nKPts);
theta_maximum = 180/pi*asin(kx*c/2/pi/n/f1);

### buraya bir if loop lazim sanki ###

..
}


bu yukardaki kod parcasinda once kx1 ve kx2'yi, sonra da bunlari kullanaraktan kx vektorunu tanimliyorum. sonra da bu kx'i kullanaraktan theta_maximum'u tanimliyorum. kx ve theta_maximum (nKpts x 1)'lik vektorler. bu asamadan sonra istedigim theta_maximum'un tum elemanlarina baksin ve eger theta_maximum'un tum elemanlarinin absolute value'su (abs) 89'dan kucuk ise benim verecegim bi sonraki asamayi yapsin (bu bi sonraki asamayi yazarim). bana sadece bu theta_maximum'un tum elemanlarini kontrol edecek olan if-for loop gerekli. nasil yazmak gerekiyor?

tesekkurler simdiden

 
for i=0:nKpts
if abs(theta_maximum(i))<89
koşullar
end
  • onexey  (21.05.13 18:41:17) 
@onexey: evet de bu tek tek theta_maximum elemanlarina bakip, i elemani 89'dan kucukse her seferinde kodu calistirmiyor mu? benim istedigim hepsine baksin, eger bi tanesi bile 89'dan buyuk ise calistirmasin, hepsi 89'dan kucuk ise de bi kere calistirsin. once hepsini bi test etsin yani..


  • gerard  (21.05.13 18:45:41 ~ 18:46:15) 
haklısın. şu şekilde olması lazım.


for i=0:nKpts
if abs(theta_maximum(i))>=89
break
end
koşullar
end
  • onexey  (21.05.13 18:51:01) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.