[]

Öğle yemeğinden sonra çabuk acıkmak

Merhaba

Genelde öğle yemeğini okulun yemekhanesinden yedikten sonra 2-3 saat içinde acıkıyorum tekrar. Yediğim de genel olarak sulu yemek + pilav gibi şeyler oluyor. Et yemiyorum.

Neden acıkıyorum, normal mi bu?

 
  • kobretti  (21.05.13 18:26:29) 
Pilav,makarna ve türevleri insülini bir anda yükseltir,hemen acıktırır.Onun yerine et yesen daha makbul.


  • lola35  (21.05.13 18:27:53) 
glisemik indeks diye aratabilirsin google'da. besinlerin kana karışma hızı ile alakalı acıkma mevzusu. kana çabuk karışanlar kan şekerini çabucak yükseltir ve etkisi çabuk geçer, o yüzden de acıkırsın hemen. pirincin de glisemik indeksi yüksek baya.


  • ben de  (21.05.13 18:27:58 ~ 18:29:22) 
beyaz pilavdan uzak dur. bulgur falan tuket.
bir de proteine yonel. corba varsa corbayi ic mutlaka.

  • jimjim  (21.05.13 18:37:21) 
beyaz ekmek yerine esmer ekmek yeyin, pilavı bulgurdan seçin, daha geç acıkırsınız.
çünkü bu durumda şekeriniz aniden yükseliyor, aniden yükseldiği gibi de aniden düşüyor ve acıkıyorsunuz. hatta uykunuz da geliyordur. dedikleri gibi glisemik indeks ile alakalı.

  • vejeteryanvampir  (21.05.13 18:56:25) 
adam okul yemekhanesinde yiyorum diyor şu verilen tavsiyelere bak.

yemekte pirinç pilavı çıktıysa ne dicek aşçıya 'abi bulgur pilavı yok mu' mu desin?

aynı durum bende de var. normal yani, bahsedilen glisemik indeksi muhabbetinden dolayı. ben acıktıktan sonra gidip limonlu soda içiyorum o idare ediyo. sonraki ders arasında çay içiyorum. genelde sıvı tüketiyorum yani. bazen kafam esiyo çikolata tarzı ufak bi şey yiyorum akşam yemeğine kadar idare ediyo.

sen de kendine böyle alternatifler geliştir eğer durumdan şikayetçiysen.
  • akşemsettin  (21.05.13 19:14:04) 
alternatif olarak, kuruyemis yiyebilrsin, ayran icebilirsin, meyve yeme sansin varsa meyve yiyebkrsn. doktor falsn deglm bende de insulin direnci vardi o yuzden, cikolata tarzi dedikleri gbi kana cabuk karisan seylerden ziyade boyle seyler yemeye calisiyorum.


  • evc  (21.05.13 19:21:09) 
aynı olay bende de var, normalde gün boyu bişe yemesem eksikliğini hissetmem ama okulda yedikten sonra acıkıyorum. ders bitince yemeğe gidiyoruz.
artık genciz diye mi, hareketten sindirim mi hızlanıyor yoksa okulun diyetisyeniyle mi alakalı bilemedim
biyolojik saatle de ilgilidir tabi alıştirmak lazım vücudu
yoğurt sindirimi yavaşlatır yemekte yoksa bile ders arası ayran içebilirsin
ben meyve falan varsa çantama atıyorum ders sonrası yiyorum
bi de artık yaz geldi çıkışta dondurma yiyerek de bastırabilirsin
  • I need a monk  (22.05.13 00:06:39) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.