Mühendis'in sanat tarihi/siyaset bilimi'nden YL yapması

itü makinadan seneye mezun oluyorum. ama ya sanat tarihi ya da siyaset bilimi'nden yüksek lisans yapmak istiyorum.

sizce şansım nedir? neler yapmam gerekiyor? ne yaparsam şansım artar? makina'daki not ortalamam ne derece önemlidir?

var mı bi iki laf edecek biri?

bence makinedeki ortalaman bir şey ifade etmez. daha çok ilgi alanını ne derece istediğine, o alana yönelik neler yaptığına bakarlar. papar falan yazmış mı etmiş mi diye...

  • sen git ben geliyorum  (21.05.13 14:16:22)
sanirim ales sozel puanin onemli olacak.
hocalariyla onceden tanis,durumunu anlat: durumdan kastim gecerli(?) bir referans mektubu falan getiremeyeceksin sanirim
basvurcagin okul ve o donem alacagi kontenjan da onemli
son olarak itu fbede yuksek lisans yapan biri olarak cok iyi bir sey yapiyorsun diyor muhendislikte yuksek lisansa devam edeni deliler durtsun diyorum.

basrilar.
  • jimjim  (21.05.13 14:20:49)
Mimarlik okuyup yuksek lisansını işletmeden yapan biri olarak ales sozel puanına dikkat et ve hocalarla görüşmeyi sakın ihmal etme

  • mimtahit  (21.05.13 14:32:01)
ben de sunu sorayim, o programin mulakati sinavi olmuyor mu. orda ne cevap verebilir baska bolum mezunlari. merak ediyorum da, beni de aydinlatin.

  • evc  (21.05.13 14:38:18)
sanat tarihi için konuşuyorum, ales sözel puanın yüksek olursa ve dil puanın gayet iyiyse çok kolay yüksek yapabilirsin. sadece yüksek lisansa başlamadan önce bazı bölümlerde sınava sokuyorlar bölümle ilgili bilgini ölçmek için. hiç bi şey bilmiyorsan bir süre lisans derslerine girmen gerekebilir başladıktan sonra.

  • ooziee  (21.05.13 15:07:55)
genelde ya mulakat ya sinav var ama. hicbi bilgim yok mesela benim, ilgisi olup arastiran var belki oyle biseyim de olmadi. elenme olasiligm yuksek degil mi. bi univ yazmisti fgecen sene sanat tarihi icin başvuru şartı tum lisans mezunlari basvurablir. boyl bi sart konduguna gore gelen basvuran kisilerin hicbir sey bilmeyecegini tahmin ediyor olmalilar. yani hicbir sey bilmeyen biri o muakati sinavi nasil gecer sasiririm yani.

  • evc  (21.05.13 15:17:01)