Iphone Rehberinin Uçması

Merhabalar,

Elektronik cihazlara temelsiz aşırı güven duyduuğumdan backup müessesesini adam gibi kullanmayan birisiyim.

Evren de ders almam adına Pazar günü Iphone 4 cihazımdaki tüm rehberi uçurdu.

Itunes üzerinden Ağustos 2012 tarihli bir backup buldum. Restore edince rehber geri geldi amma telefon komple zaman yolculuğuna geçip son 9 ayı yaşanmamış saydı. Resimler mesajlar vs herşey gitti son 9 aya ait.

Hem rehberi, hem son 9 ayı kurtarabileceğim çözüm yolu konusunda yardımcı olacaklara ananeme özel dualar ettireceğim (benimkilerde bir sakatlık olabilir)

iTools ile yedeğin içinden sadece rehberi alabilirsin. Daha sonra o dosyayı nasıl telefona tekrar atacağını internette rahatça bulursun. Son haline döndürme konusunu bilemiyorum. Eğer yedek almadıysan ve icloud senkronu yoksa zor sanki.

  • onexey  (21.05.13 09:22:13)
bu da sana ders olsun, haftalık senkronize edersin artık. :)

  • eksi was here  (21.05.13 10:44:51)
iphone'da icloud gibi bi nimet varken niye kullanmıyorsun hocam? telefonu prize taktığında wifi'a bağlıysa otomatik yedek alıyor zaten.

  • eksi sozlukte eksiyen adam  (21.05.13 12:17:49)
arkadaşlar backup yapmama eşşekliği tamamen bana ait :) bana enkazı nasıl kaldıracağım hakkında yardımcı olsanız çok makbule geçer

@onexey itools güzel bir program artık kullanacağım ama silinmiş datayı bulma konusunda faydası yok malesef.

normal harddisklerde kullanılan data recorevy programlarının iphone için olanı yok mudur? easeus vs gibi?
  • murdock  (22.05.13 13:34:27)