Meb 45 günlük lys izni

Arkadaşlar benim devamsızlık 25 gün. Geçmişe rapor bulamazsam sınıfta kalıyorum anlayacagınız.
Şimdi bu 45 günlük iznin bana yararı ne olacak ?
25 günlük devamsızlıgımın 20 nin altına düşmesi söz konusu mudur ?

Özel liseye gidiyorsan 40 gün bile devamsızlığın olsa sınıfta bırakmıyorlardı seni. Benim mezun olduğum lisede öyleydi :) Devlette okuyorsan git bir hastaneye ya da tanıdıklardan doktor falan bulabilirsen sana geçmiş tarihli bir rapor yazar :) 45 günlük iznin sana bir yararı olacağını düşünmüyorum

  • hasanli  (20.05.13 14:55:44)
izin ailen dilekçe yazdığı andan itibaren geçerli olur.
bu kanun sene başında çıkmış olsaydı izini önceden yazılmış şekilde göstertirdiniz olay çözülürdü ama izin hakkı yeni tanındı ve senin devamsızlık izin hakkından önce olmuş.

bu izin seni kurtarmaz.
önceye dair raporda vermiyorlar artık ben gerçekten ameliyat olduğum halde vermediler sonradan istedigim diye.

sana mesaj atıyorum şimdi olayı nasıl çözüceğini anlatıcam.
  • Caaannn  (20.05.13 14:56:14)