[]

How do you do?

Bu selamlama cümlesi günümüzde yaygın bir şekilde kullanıyor mu? 40'ların, 50'lerin filmlerinde çok duyuyorum. Şimdi gidip elin Amerikalısına "how do you do" desek garipser mi acep?
 
halen kullanılır. epey yaygındır.
nasıl gidiyor? gibi bir anlamı var.

  • sormayın bana sen o musun diye  (20.05.13 03:54:03) 
how you doing? de how do yo do yerine. how do you do dersen cevap verirler ama kimse kullanmaz amerikada. herkes ya whats up ya da how you doing der.

how is it going dedikleri de oluyor
  • gec  (20.05.13 07:28:15) 
how you doing? olarak evrim gecirmistir. belki ingiltere de kullaniliyordur


  • necipnba  (20.05.13 07:42:07) 
hayir.


  • tomcat  (20.05.13 08:00:13) 
resmi bir tanışmada karşılıklı söylenmesi yerinde olur, oldukça sık kullanılır ama Britanya'da, ABD'de pek kullananı duymadım.


  • tiny penny  (20.05.13 08:47:01) 
how r u doıng ? dıolar güneye kaydıkça dıle de kayıyolar tabıkı..

1 ay bu soruyu anlayamamıştım:)
  • pisuvardandumancikartanadam  (20.05.13 10:51:56) 
"How you doing?" demeyin bence, sarktiginizi dusunebilirler he he he.

www.youtube.com
  • common of demons  (20.05.13 18:02:08) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.