Yeni kedimize işkence ettiğimiz düşüncesi

Bu yavru kedi sürekli miyavlıyor pencere tellerine asılıp yardım istiyor , bir kaç kediyi de topladı hatta kovaladım. Eve getireli 3 gün oldu. Onun dışında köşe bucağa saklanıyor önceki duyuruda belirttiğim gibi. Alışacak mı onu merak ediyoruz. Yoksa bu kediye işkence mi ediyoruz,bırakalım mı dışarıya, ne yapalım ? Böyle acı acı miyavlamasına dayanamıyor insan,üzülüyoruz pezevenge.

alışacak canım, ne işkencesi?
mamasını yiyip suyunu içtiği ve arada bir mırıldandığı sürece sorun yok demektir.
ayak uyduramamıştır size.
zaman verin, çok üstüne gitmeyin.

dışarıya bırakırsanız ya bir köpek paralar ya da araba altında kalır.
"doğal ortamlarından alıkonan kediler" temalı konuşmalar yapanları dinlemeyin.
kedilerin doğal ortamı asfalt ve apartman bahçeleri değildir.

karnı aç diye miyavlıyor olabilir, doyduğundan emin olun.
bir de ne kadar küçük bilmiyorum, ama çok bebekse kucağınıza alıp göğsünüze koyun, o sıcaklığı arıyor olabilir annesinden erken ayrıldıysa.
  • blatta hiberna  (19.05.13 19:47:21)
1 buçuk aylık. Kendi isteğiyle de gelmedi zaten kedi kutusuna zorla soktuk. Annesi yoktu yanında, uzun bir süre takip edip sonra eve getirdim. Mamasını yiyor ama hiçbir şekilde yakınına yaklaşamıyoruz kaçıyor hemen. Sevemedik yani hiç. Üzerine de gitmiyoruz. Şimdi de pencere kenarında acı acı miyavlayarak olta atıyor.

  • metraj04  (19.05.13 19:52:06 ~ 19:53:24)
daha çok küçükmüş.
annesizlikten miyavlıyordur, hatta annesini çağırıyordur sürekli miyavlayarak.
çünkü annelerle yavrular arasında öyle bir bağ var, sesleniyorlar birbirlerine.
kutusunun içine yumuşak bir şey (havlu, oyuncak vs) koyabilirsiniz.

zaman içinde alışır, 2 aylık olduktan sonra toparlar.
  • blatta hiberna  (19.05.13 19:57:03)
üzerine çok gitmeyin tabi ama yavaş yavaş da temas kurmaya çalışın. sizden fiziksel olarak yakınlık görürse kolay atlatır bu durumu. çünkü daha küçük olduğu için dokunacak yakınlaşacak birşeyler arıyor. bi boş anında korkutmadan yakalamaya çalışın sonra sakinleşenene kadar sevin, hemen bırakmayın. biraz inat ediceksiniz tabi.

  • innerbliss  (19.05.13 20:17:16)
@blatta hiberna kedilerin dogal ortamı mobilyalı evler midir?
İnsandan bir aile midir?
:) güldürmeyin, ne cesit bir dogaseversiniz siz?

Kedinin annesi mevcutsa lütfen onları kavuşturun.
Hatta aldıgınız yerde kediyle dolanın, annesi sesine gelir.
Yoksa da kolay gelsin size, evinize ve size alışması 2 haftayı bulur.
  • maral  (20.05.13 11:49:10 ~ 11:49:41)
evcil kedilerin doğal ortamı asfalt, sokak araları ve çöplükler değildir.
bu durumda insanların yanında yaşamaları bence en azından canlarını kurtarmak için çok daha "sağlıklı".

"annesi yoktu yanında, uzun bir süre takip ettik" demişler dikkatinizi çektiyse.
zaten burada annesi olmayan bir kediden bahsediliyor eğer yazılanları okuduysanız.

anneye belki doğal ortamında araba falan çarpmıştır.
  • blatta hiberna  (20.05.13 11:54:19)
@blatta hiberna
ben olması gerekeni yazıyorum ama siz kendinizi mutlu etmeye devam edin.

  • maral  (20.05.13 14:02:11)