YFC: Yigit Fried Chicken. Nasıl görünüyor gençler?

nasıl görüntü?

m1305.hizliresim.com

bu da pişme anı

m1305.hizliresim.com

lezzeti hiç fena değil tarifi de basit.

guzel gozukuyor. tarifi alalim :)

  • lorenzen  (19.05.13 19:41:46)
gayet iyi duruyor, umarım hafif acıdır bi de.

tarifi alalım :D tencerede mi kızarttın onu, sanki koca tencere yağla doldurulmuş gibi gördüm.
  • jedilance  (19.05.13 19:44:49)
mısır unu, mısır nişastası, un, 1 bucuk çaykaşığı tuz, 1 çay kaşığından hallice pul biber, göz kararı sarımsak tozu 1 tatlı kaşığı falan aşağı yukarı belki biraz daha fazla, 1 tane göğüsün yarısı ( kemiksiz göğüs çift satılıyor ya).

unlar ve nişasta dışındakileri bulamaç yapıp sonra içine bir yumurta kır, sonra iyice karıştır bulamaçı. sonra ayrı bir tabakta beyaz un ile nişastayı karıştır ( bunların ölçüsü yok işte ) sonra ayrı bir kaba da mısır ununu koy.

bulamaç olmuş tavuğu al önce un+nişastaya koy ordan direk mısır ununa aktar, hepsini bu şekilde unladıktan sonra, etlerin tamamını kapatacak kadar çiçek yağını kızdır ve at içine, bir taraf hafif pembeleşince diğer tarafa dön, o taraf da pembeleşince yine diğer tarafa dön. ikinci turda renk koyulaşınca diğer tarafa dön koyulaştır ve çıkar ocaktan :)
  • Yigitabi  (19.05.13 19:45:37)
@jedilance tencere değil aslında, 4 santim falan derinliğinde çelik tek yumurta kırılacak büyüklükte bir yumurta tavası

  • Yigitabi  (19.05.13 19:46:12)
allahsızlar koymayın böyle yemek fotoları. yapmayıp da canı çekenler var :( pek güzel görünüyolar ama azlar.

  • nax  (19.05.13 19:53:30)
bir göğüsün yarısından 12 parça çıkıyor

  • Yigitabi  (19.05.13 19:55:20)
evlere servis imkanı var mı?

  • nax  (19.05.13 19:56:43)
güzel ve hoş kızlara var onun dışında yok hehehe

  • Yigitabi  (19.05.13 19:57:28)
güzel görünüyor gerçekten, favorilerime ekledim, silersen bu duyuruyu çok üzülürüm.

  • trajikomix  (19.05.13 20:08:11)
çok güzel görünüyo.

  • rock n roll  (19.05.13 20:40:13)
aslansin. bu arada albayin tavuklari duduklude mi pisiyor? oyle bisey duymustum

  • 102030  (19.05.13 21:09:49)
hiç bilmiyorum

  • Yigitabi  (19.05.13 21:18:32)