Yurtdisi tatil tur fiyat/performans

Selamlar, mesela 7 gun icin avrupa, kisi basi 700-800 euro tatil turlari var. Bunlarla gitmek mantikli mi? Yoksa plani programi kendimiz yapsak daha ucuza mi getiririz?

Adamlar illaki kar yapiyorlar ama anlasmali olduklarindan falan daha ucuza getiriyor olabilirler diye dusundum.

Sizce?

edit: yesil pasaport var.

Az çok yabancı diliniz varsa hiç gerek yok bence.

  • tahrik olmusken objektif olamam  (19.05.13 18:08:31)
ingilizcem var da ekonomik acidan tecrube etmis arkadaslar varsa daha bi fikir verici olabilir.

ucak + sehirler arasi ulasim + otel(3* falan) + vs..
  • she was my baby  (19.05.13 18:14:32)
çok saçma.

az biraz ingilizceyle kendiniz de paşalar gibi gezersiniz.
bütçeye göre iyi otellerde de kalabilirsiniz önceden rezervasyonla.
700 800 çok.
7 gün için iyi bir otelde kalacaksam tur/rehber de dahilse 400-500 veririm.
  • jimjim  (19.05.13 18:14:45)
uçak biletini pegasusu falan takip edip 3 ay önceden alacaksın.
maksimum 200 euro gidiş dönüş diyorum
kalacak yeri hostelworldten falan bütçeye göre otelden veya hostelden (tabii ki ensuit odaları kastediyorum) günlük 15-20 euroya getireceksiniz.
kahvaltı dahil zaten.
1 öğünü dışarıdan değişik bir şeyler deneyerek diğer öğünü marketten aldıklarınızla karşılayacaksınız.
tren/metro biletlerini çoklu alacaksınız (10 kullanımlık gibi)
hava alanı-şehir merkezi için ulaşımı gitmeden önce online bilet alarak halledeceksiniz.
öğrenciyseniz isec kartla müze indirimlerinden yararlanacaksınız.

böyle böyle
  • jimjim  (19.05.13 18:18:46)
hele bir de aileyle arkadaşla gidecekseniz konaklama çok çok daha ucuza gelecektir. 3 kişilik ensuit kişi başı çok daha hesaplıya geliyor yani

  • jimjim  (19.05.13 18:19:47)
yurtdisina daha once ciktim da boyle bi tatil planiyla gitmemistim, mesela bi keresinde hamburg'tan amsterdam'a 2. kategoride trenle gitmistim de, 120 euro falandi yanlis hatirlamiyorsam. boyle dusununce fazla geldi yani.

  • she was my baby  (19.05.13 18:24:56)
fiyat olarak şöyle diyeyim. uçakları da katarsak 500€ gibi bir fiyata Madrid, Barcelona, Roma, ek olarak da Madrid'e yakın Valladolid şehirlerini 9 günde gezdim bitirdim. bu turu tur şirketleriyle 1500-2500 tl arası bir fiyata yapardım herhalde.

  • tahrik olmusken objektif olamam  (19.05.13 18:28:52)
çööööş! vagonu birini üzerime yapardım ben o parayla.
neyse bazen oluyor öyle son dakikada falan alınca ama dediğim gibi önceden kampanyaları da takip ederek alacaksınız uçak biletlerini.
bilet+konaklama ucuza gelirse gerisi detay.
  • jimjim  (19.05.13 18:29:58)
Internet cagindayiz hala tur diyorsun :)

  • 102030  (19.05.13 19:23:19)
napayim google maps'te mi gezeyim? :P

  • she was my baby  (19.05.13 19:35:35)
burdan bunu mu cikardin :) bunlar senin dostun, arkadasin
couchsurfing, TripAdvisor, wikitravel , hostelworld, booking.com. bonus:hitchwiki
eskidendi o turla daha ucuz olayi.
almanya ve beneluxta tren biletleri pahali hele de herhangi bi aboneligin yoksa
  • 102030  (19.05.13 20:03:29 ~ 20:05:35)