Ne işi kurmamızı önerirsiniz?

Kendimize ait bir 20 metrekare büyüklüğünde bir dükkanımız var eyüp-rami kışlalı caddesinde. Bilmeyenler için bu caddenin oldukça işlekbir cadde olduğunu söylleyebilirim,genellikle otomotiv sektörü vs işçi sınıfının olduğu bir bölgede. Şimdi bu dükkanı kiraya vermek yerine ufak bir iş açalım, babam emekli olduğundan canı sıkılıyor hem o iş yapmak istiyor hemde 3-5 bir şey kazanalım diyoruz. Çok kar getirecek iş önerilerine de hayır demeyiz tabii :) Yalnız fazla sermaye yok, 10-20 bin tl harcama yapomayı düşünüyoruz çok iyi bir iş olmadıkça.

ev yemeği gider mi?

  • mega idea  (16.05.13 11:53:17)
çiğköfteci açın bence. bayilik alınması çok zor değilmiş. çok da masraflı olmadığını söylüyor bu işten anlayan bir arkadaş. gideri var bence oralarda.

  • interview with the vampire  (16.05.13 11:54:46)
@megaidea ev yemeğini düşünüyoruz ama etrafta o işi yapan çok var.

  • alihoca  (16.05.13 11:55:14)
Çorbacı. Annen evde pişirir, baban satar. 3-5 tabure atarsın. Oh mis.

Ali Hoca Çorbacısı 2. Since 1995.
  • piotr  (16.05.13 11:55:24)
çayevi gibi bişey açın. dışarı tabure atın, tavla falan koyun. yanına ev yapımı börek, çörek. kar marjı yüksek bir iştir çaycılık.

  • son suser  (16.05.13 11:58:55)
3-5 çeşitli, taze-sıcak tatlı dükkanı.
örnekleri :
www.mekanist.net

Bu iki tatlıcının önü her daim kalabalıktır ve tatlılar genelde yeni çıkmış, sıcacıktır.
  • raif_efendi  (16.05.13 12:08:38)
@alihoca en iyisi daima hayatta kalacaktır. Neden en iyisi olmayasınız, patlat yanına memleket hasreti çeken anadolu insanıma yöresek yemekler. Tandır çorbası, mumbar dolması filan.

  • mega idea  (16.05.13 12:10:32)
cıgkofteci acın

  • tadutadu  (16.05.13 12:27:34)
Dükkân senin olduktan sonra ne satsan olur. Malum dükkan sahibi işe ortak bi anlamda.

  • sehpa fx350  (16.05.13 12:31:12)
iddaa-ganyan-şans oyunları bayiliği konusunda ne düşünüyorsunuz? malum işçi kesimi internetten oynamıyor bunları, yapılabilir mi?

  • alihoca  (16.05.13 12:34:44)
eğer o civarlarda yoksa o da mantıklı.

  • interview with the vampire  (16.05.13 12:42:31)
şu sıralar küçük esnaf dünyasında patlama yapan iki dükkan çeşidi var.

1- cep telefonu aksesuarcısı (nam-ı diğer kapakçı)
2- çiğ köfteci

sermayesi az, risk alınabilir işler. bu ikisinden birini deneyebilirsiniz. aksesuarcı için işçi kesimi gözünüzü korkutmasın, çoğunun cebinde galaxy, iphone vs vardır merak etmeyin.
  • sir gawain  (16.05.13 12:58:39 ~ 12:59:18)
Çay satın, limonata satın (ev yapımı olsun şöyle kabuklarıylan yapacaksın soğuk soğuk). 10bin bile harcamadan denemiş olursunuz. Yanına da poğaça falan koyarsınız, bi de şu Burger King'teki dondurma makineleri var onlardan alır koyarsınız (bak şimdi işçilerin çok çalıştığı bir yerse dondurma gidermi bilemedim)

  • Tutkun  (16.05.13 13:13:21)
hacı maliyeti az ve satması kolay yani milletin gözüne girmeyecek fiyatta şeyler satmak mantıklı. tükan sizin olduğu için bir kere çok avantajlısın. şaka bir yana neye alini atsan kar edersin gibi. ev yemeğinden çiğ köfteciye kadar hepsi olur. ama sunuşun önemli yani hacı burada ister çay iç ister yemek ye gibi. sadece bir müşteri grubuna odaklanma.

  • seyduna6687  (16.05.13 13:23:56)
Cay ocagi

  • rahmi pinkfloydoglu  (16.05.13 13:54:34)