Webin arka tarafı

Merhaba
soru garip gözüküyor ama tam ifadeyi bulamadım.Webte back-end olarak tabir edilen kısmı öğrenmek istiyorum.öğrenmek derken temel kavramları öğrenmek.mesela MVC ne demek biliyorum ama etkileşimi anlatılınca anlamıyorum veya server ile ilgili kavramları da bilmiyorum.çok mu dert ediyorum?piyasaya gir zaten öğrenirsin mi diyorsunuz?yoksa nasıl öğrenebilirim?

yazılım veya sistem mühendisliği kurslarına gidebilirsin.

  • cha  (16.05.13 11:19:11)
kursa-okula gerek yok pek. zorunluluk değil yani. internet üzerinden öğrenebileceğin kaynaklar var gayet, araştır öğren, piyasaya da girince pekiştirmiş ve geliştirmiş olursun. sıfır girme yani piyasaya. kursa ya da okula gitmendense piyasaya girmeni tavsiye ederim ama.

  • hjarteblod  (16.05.13 11:26:04)
  • kush  (16.05.13 11:44:21)
youtube, coursera, khanacademy, udacity.

kurslara para sacmaya hic gerek yok.
  • bedbed  (16.05.13 11:47:05)
Öncelikle yazılımda görsel işleri bir kenara bırakman lazım.Object Orianted, Design Patterns başta olmak üzere servis tabanlı yazılımlar nasıl yapılıyor diye bakman gerek.

Burak Selim Şenyurt amcayı takip et istersen.Amacam en ünlü back-end yazılımcılardan biridir.
  • josefen  (16.05.13 11:59:02)