p90x için 1000 tl bütçe ayırdım

diyetisyenden listemi aldım. bu hafta bir aksilik olmazsa başlayacağım ama spor salonuna gitmiyorum. 1000 tl bütçe ayırdım bu iş için. elimde 20 gb full hd eğitim videosu var. aşağıdaki siteden hangi fitness ürünlerini alayım? bisiklet, koşu bandı falan bahsetmiyorum tabi. dambıl set, minder, el ayak ağırlığı vs. bana bir liste yaparsanız sevinirim. hareketleri evde yapacağım yani...

ayrıca günlük yürüyüş / koşu işini resimdeki stadda yapacağım.. o yüzden koşu bandı falan düşünmüyorum.

www.hepsiburada.com

p90x sonrası her şey planladığım gibi giderse vücut geliştirmeye başlayacağım. 1 yılda, belki daha kısa sürede yaklaşık 50 kilo vermeyi planlıyorum. yaz sonuna kadar düzene girerim herhalde iyice.
bana şans dileyin kankalar...

edit: boy 196 cm / kilo 150 - spor geçmişim var

p90x için sadece bir barfiks çubuğu, bir mekik/şınav bir de dambıl seti lazım.
bir de yogo minderi.

bu kadar.
  • Sherlock Holmes  (16.05.13 01:35:19)
50 kilo fazlaniz varsa biraz agirdan almanizi tavsiye ederim.. doktor degilim gerci diyetisyenle konusmussunuz zaten.. p90x cok agir bir program.. kalbinize falan da bir baktirin bence baslamadan
onun disinda gittigidiyor da cok ucuza ayarlanabilir -kargo ucretsiz- dumbell setleri vardi farkli kilo secenekleriyle hala vardir mutlaka.. ama bazi hareketler icin egimli sehpa da gerekebilir

freekara nin bahsettigi vucut agirliginizla yapabileceginiz de tonla hareket var
  • babamasoliimbananickaldirsin  (16.05.13 01:38:43)
p90x ile baslayamazsin birader. p90 var, sonra p90m var, sonra p90x.

p90 ile basla 3-5 dambil falan gerekiyo sadece. ona bile gerek yok aslinda.
  • she was my baby  (16.05.13 01:54:34)
@babamasoliimbananickaldirsin
kontrolden geçtim geçtiğimiz günlerde. şükür ki herhangi bir sorun yok. ağırlığı koşu / yürüyüşe vereceğim başlarda. vücuttaki hamlığı atacağım. sonra tam gaz hedef aralık...

@freekara, @Sherlock Holmes - teşekkür ettim

@she was my baby - sistemi saatli bomba gibi kurdum. ya ölecem, ya kurtulacam.. tutmayın beni...
  • synche  (16.05.13 01:54:47 ~ 01:57:14)
baba yine verceksin zaten kilo, bak benim boy 181, kilo 89. p90 yapiyorum sadece, 5 kilo verdim 1,5 ayda. p90x'i 150 kilo ile yapamazsin istesen de. seviye seviye bunlar. hepsini ayni adam hazirlamis zaten dert etme :) zamanla yukseltirsin seviyeni. sahsen ben p90m'e baslamak icin tam kivama gelmedigimi dusunuyorum.

  • she was my baby  (16.05.13 02:09:02)
e abi bir 20 gb daha yükletme bana.. o eğitim videolarını falan daha incelemedim gerçi ama ayrıca bir eğitim seti veya hareketleri anlatan web sitesi var mı peki? doğru söylüyorsun zaten tek elle şınavda falan boku yiyorum. vücut zaten sadece yağ şuan. bu yüzden başlarda yüksek tempo başlarsam hızlı kilo vereceğim haliyle. sağlıklı yapayımda şu işi gerisi boş...

seninde yararlandığın bir kaynak varsa paylaşırsan sevinirim.. teşekkür ettim tekrar...

eğitim setindeki kategoriler şunlar;

P90X Videos :
Chest and Back
Plyometrics
Shoulders and Arms
Yoga X
Legs and Back
Kenpo X
X Stretch
Core Synergistics
Chest, Shoulders and Triceps
Back & Biceps
Cardio X
Ab Ripper X

P90X Plus Videos :
Interval X Plus
Kenpo Cardio Plus
Upper Plus
Total Body Plus
Abs/Core Plus
  • synche  (16.05.13 02:15:41 ~ 02:23:53)
abi bence senin kilonda kosmak da yanlis olabilir.. dedigim gibi doktor falan degilim ama.. dizlerini zedelemeyesin bir de

  • babamasoliimbananickaldirsin  (16.05.13 02:30:22)
ya işte dediğim gibi bu yaz sadece eski halime dönmek için çalışacağım.. fazla asılmadan ama her anımı en güzel şekilde değerlendirerek sonuca gitmek istiyorum.. 1 ay zaten bacakları açmak, tempoya dayanıklı hale getirmekle geçecek farkındayım yani...

kilo fazlası göbek çevresinde oluşmaya başladı.. bacaklarım falan boyuma göre incedir..
  • synche  (16.05.13 02:34:37 ~ 02:37:04)
yapabiliyorsan diyetisyen+yüzme yap bir süre, kaç kilosun bilmiyorum ama 50 kilo vermekten bahsediyorsan 120 ve üzeri olmalı diye tahmin ediyorum

ben diyetisyen+ haftada 4-5 gün yüzme kombinasyonu ile 5-6 ayda 30 kilo verdim, 120'den 89'a indim; şimdi fazlalıkları atıp vücudu şekillendirmeye çalışıyorum ama diyetisyenim, 100 kilonun altına inene kadar koşu gibi bir şeye girmememi tavsiye etmişti.
  • zaugnakhaldun  (16.05.13 02:35:16)
yalniz soyle de bir durum var.. turkiye'deyseniz bu saatte yatakta olmalisiniz :) uyku da spor ve yemegin yaninda cok onemli

  • babamasoliimbananickaldirsin  (16.05.13 02:37:12)
@zaugnakhaldun
boy 196 cm / kilo 150
2500 kalorilik kontrollü diyet uyguladım bundan 3 ay önce. aylık 5 kilo veriliyordu. 5-6 ayda aynı sonuca ulaşıyoruz. şuan uygulayacağım listede aynı..

@babamasoliimbananickaldirsin
uyku düzeninin sporda önemini biliyorum.. bugün istisna oldu...

sağolun ya destek oldunuz gece gece.. sonsuz teşekkürler..
  • synche  (16.05.13 02:53:25 ~ 02:53:43)
haci sen once kardio ile form tut. 1 ay filan bisikletti, koşuydu, yuruyustu aksam yemeği kesmeydi filan bunlari uygula. vücudun kendini bulsun azcik. sonra girersin p90x e

vatandaş soylemis zaten agir bir program. hevesine de vücuduna da yazik olur, yapma etme.
  • rising creeps  (16.05.13 03:34:52)
www.p90xworkoutschedule.org

insan niyetlenince en yenisi varken ona başlamak istiyor, linkten lean'a başlayın durumunuza göre p90a iner veya leanden devam eder veya klasiğe geçiş yaparsınız.
  • irbat  (16.05.13 03:47:23)
p90xi o kilo i,le yapamazsın. bence 3 ay spor salonuna yazıl, kardiyo yap sonra biraz vücudun esneyip kas artınca geçersin

  • efrasiyab87  (16.05.13 09:41:35)