Yoklama kaçağı seyahat problemi

Selamlar. durum biraz mühim ve kafamı fena halde kurcalıyor. daha önce sıkça dile getirilmiş sorularsa benimkiler, kusuruma bakmayın. bilgisi olanlardan çok rica ediyorum fikir versinler.

durumumun özeti:
öncelikle yoklama kaçağı olduğuma dair elimde somut bir şey yok. herhangi bir kağıt gelmedi oturduğum yere. ama yaşım 29 (yakında 30). hiç yoklamaya gitmedim çünkü süreç içinde öğrenciydim hep(okullar halletti herhalde). liseden sonra gittiğim üni'yi birakıp başka bir üni'ye geçtim, onu da bitiremedim ama önceki seneye kadar harcımı yatırıyordum. son iki senedir harcı da yatırmıyorum ama ona rağmen okulun sitesinde sorguladığımda hala öğrenci gözüküyordum. (6 ay falan oldu, artık siteden sorgulama yapılmıyor)

sorularım:

ben birkaç hafta sonra kıbrıs'a gideceğim (iş için bir haftalığına falan) hava alanında vs bir sorun yaşar mıyım, kolumdan tutup götürüler mi?

herkesin sorduğu soru: gbt'de çıkıyor mu benim askerlik durumu? bunun için hakkımda dava mı açılması gerekiyor? peki turkiyegov.tr'den bu dava açılsa görebilir miyim(şu an temiz o kısım)

emniyete gidip ehliyeti değiştirmem gerekiyor(paramparça oldu) orada da tutup kolumdan alırlar mı?

sonuç:
askerden kaçmaya çalışmak olarak değerlendirmezsiniz umarım. ailemin maddi durumlarından ötürü, şu an asker gitmemem gerek. gidersem işimi kaybederim, bakmam gereken bir kardeşim ve annem var. bu stresle yaşamak zor gerçekten. şimdiden yardımlarınıza teşekkür ederim.

gbt'de bende çıkmadı.tabi sonra gittim şubeye.

  • dengesiz bir insan  (15.05.13 15:55:31)