kahve makinesi sorusu

doğum günü hediyesi almak istiyorum birine bundan lakin kahvenin hiçbir çeşidini sevmediğim gibi hangi makine ne işe yararmış hangisi kullanışlıymış ondan da anlamam. alacağım kişi aromalı filtre kahveleri, değişik şeyler denemeyi falan seviyor bayağı. araştırdım ettim ama bi sonuca varamadım ben.

şimdi istediğim özellikler;

1- süt köpürtme şeysi olsun (öyle daha iyi oluyo galiba)
2- sadece kahve kapsülüyle çalışmasın.
3- sadece espresso değil çeşitli kahveler de yapabilsin.
4- altın filtre olsun (metal filtreli olanlar kahvenin tadını bozuyormuş diye okudum)
5- fiyatı da mümkünse 300'ün üstüne çıkmasın :)

aklıma yatan iki makine var onların linki de aşağıda. kullanan ya da deneyen varsa iyi mi kötü mü yazarsa sevinirim.

teşekkürler.

www.tchibo.com.tr
www.istanbulbilisim.com.tr

ben kendim böyle bi makine almak için araştırtığımda tcibo dakilerde sadece kapsül kahve kullanıldığı için vazgeçtiğimi hatırlıyorum, ona bakmak lazım, ben kendime delonghi nin şu modelini aldım, gayet memnunum ve tavsiye ederim.

www.akakce.com
  • hypathia  (15.05.13 15:07:55)
Yerinde olsam

1- Kolombiya kahve çekirdeği

2- Şöyle kollu bir kahve değirmeni images.cabelas.com

3- French press
www.criobru.com

4- Güzel, kaliteli 1-2 paket dark çikolata

5- Hepsini güzel bir örme sepetin içine koyardım, üstünü güzel bir tül ve kırmızı kurdela ile kapatırdım.

Hem estetik olur, zevkli olur, hem emek olduğu için daha kıymetli olur diye düşünüyorum.

Ki 300 TL falan eminim bulmaz
  • jadle  (15.05.13 15:43:27)
  • jadle  (15.05.13 15:44:32)
İlk link kapsullu.
Mediamarkt a falan bak. Orda baya bir cesit var

  • 65 derece  (15.05.13 19:16:26)