evdekileri şehir dışına ikna etme

bu sene hayırlısıyla izmir/ankaraya yetcek kadar puan yapcam gibi.
fakat dolayısıyla istanbula da yetcek puan.
fakat evdekiler dışarı yollamamakta baya ısrarlı.
ama ben hem kendim hayatı öğrenme hemde bi nebze özgür olmak için şehir dışına çıkmak istiyorum.hatta ders çalışırken bile oraları hayal ederek çalışıyorum.açıkcası şu 2 gündür o konu kkonuşulduugndan beri çalışma hevesim kaçtı...
maddi durumumuz orta dereceli.yani ayda 400-500 yollayabilme durumları var.öyle çok karışma durumları yok ama tamamen serbest de değili.
nasıl ikna edebilirim sizce ?
yaş 20/erkek

sen şimdi çalış...
benim de başımda böyle bir dert vardı.
illa ablamın yanına gönderme hevesleri.
sınavdan baya iyi puan alınca ve daha iyi yerlerin tuttuğunu görünce hele bi de ben inat edince onlar da ikna oldu.
sen çalış onların çok da ses edemeyeceği bir puan al en güzel çözüm bu.
o zaman senin sözün daha çok geçiyor..
takma kafana..
  • senialanaglasinalsinsikinicaliyabaglasin  (14.05.13 22:58:09)
kafanda bi üniversite seç. şimdi değil ama puanlar tutunca. örneğin "ege bilmem ne mühendisliği"

anlat işte, bu okul güzel, yurt dışı imkanı var, izmir güzel, şöyle şöyle şartları var. inandır, hocalardan vs bahset. yerler.

yemezlerse istanbulda oursun.

istanbul da güzel hem. hatta daha güzel.
  • raki masasinin degismez adami  (15.05.13 11:09:03)