Bebekler et yemek zorunda mı?

Kırmızı ya da beyaz et yemek zorundalar mı? Protein için sadece yumurta, süt ve balık yiyor olsalar yetmiyor mu?

bebek derken, aya/yaşa göre değişir elbet.
çocuk doktoruna sorun.

  • pinkket  (14.05.13 22:09:29)
Bebek kac aylik? 9. Ayindan sonra normal aile sofrasina gecilmelidir. Kucuk et parcalari ve tavuk verebilirsiniz. Yesinlerki hem damak tatları alissin hem de sadece süt yumurtadan almamış olurlar proteini. :)

  • Coşgun  (14.05.13 22:11:16)
et sadece protein alsın diye yedirilmiyor ki. et yemek zorunda değil elbet ama yese iyi olur. bizimki 9 aylık, biz yediriyoruz. tabii daha dört tane dişi var, pirzola vermiyoruz. çift çekilmiş yağsız dana kıymasından köfte yapıyoruz, çorbasına katıyoruz, haşlanmış tavuk göğsünü didikleyip çorbasına katıyoruz, ızgara somon zaten yumuşak onu diliyle damağıyla ezip yiyor. tatlara da alışması lazım. sadece protein olayı değil. vücudunun tolore edebileceği her şeyi yedirin ki alışsın. yani yedirmemenizin tek gerekçesi, vücudunun henüz o gıdayı kaldıramıyor olması olsun.

  • kibritsuyu  (14.05.13 22:39:17)
protein için yeter de, B12'yi nereden alacak?

  • boo ya moon  (14.05.13 23:32:31)