sao paulo ve libya hakkında yalan yanlış bilgiler

cuma sao pauloya gidiyorum gideceğim gitmesine de çok kötü bahsetmişler yahu gerçekten öyle tehlikeli bir yer mi?

hava durumu 23-27 arası yağmur çok beklenmiyor. istanbulda şu aralar giydiğim şeyleri alayım diyorum.

elektronik fiyatlarını nasıldır? note 2 yada S4 almaya değer mi? buradan 1 hafta sonra libyaya(trablus)yoksa orada daha mı ucuzdur?
libyada diz üstü etek ve dekolte giyme diyen de oldu; turistlere karışmıyorlar süper mini ve über dekolte vermeyecesen kasma diyen de var kime inanayım?

kaddafi sonrası oralar ne alemde? başımıza bir iş gelir mi?

kısacası bu iki şehre gitmişken şuna dikkat et ve bunu yapmadan gelme dedikleriniz neler?

dünyada amerika hariç, hiç bir yer telefon ve tablet almak için degecek kadar ucuz degil.
dubai den hong hong a, singapura her yere gittim.

En fazla 100$ oynuyor, o da bozulma ihtimalinde elinde kalmasından daha az bir fark.

fotograf makinesi, kamera gibi şeylerde biraz oynayabilir.
  • cruseo  (14.05.13 10:59:14)
sao paulo'da 1 gün geçirdim kız başıma, brezilya'da da toplamda 35 gün kaldım

ana yollardan ayrılmazsan tehlikeli bir şey yok. insanlar sıcak kanlı, özellikle polis turistlere çok yardımcı oluyor.

sao paulo'da gezerken casa de rosas (bu muydu lan adı) diye bi yer bulmuştum, orda böyle gençler eğleniyolardı. bi köşede şirri okunuyo, diğer tarafta güzel alternatif müzikler. gece de beni partiye çağırmışlardı ama ertesi gün uçağım olduğu için kalamamıştım

brezilya'da genel olarak yiyecek çok ucuz, ben gideli epey zaman olduğu için elektronik konuda yorumda bulunamicam. bir de brezilya'da bacak dekoltesi hariç (göbek/göğüs dekoltesi ver, kimse bakmaz) kimse dönüp de bakmaz. bacağa niyeyse şaşırıyolar
  • la noix  (14.05.13 11:03:46 ~ 11:08:58)
Libya için konuşuyorum, Kaddafi döneminde dünyadan izole yaşamışlar malum, turizm yok denecek kadar az, Türklere zaten olumlular %90, gerek orada çalışan Türkler sayesinde gerekse hükümet kaynaklı, etek (süper mini değilse) giyin sıkıntı olmaz, ama unutmayın Ankarada bile süper mini giyerseniz hayvannn gibi bakan bir kesim var, kurallar (şeriat-islami kurallar vs) nedeniyle (korku ) saygılılar, mesela trafikte aman birine çarparım vs. korkusu var, hırsızlık, taciz vs yaparlarsa herşeyin karşılığı olduğu için çekiniyorlar, sahil kesimi İzmir sahili gibi, havası güzel(Tripoli), sokaklar 15-20 yıl geri kalmış izlenimi veriyor, çok fazla tarihi eser vs beklemeyin.

  • bisanthe  (14.05.13 12:17:02)
o etek uzunlugu dizin altinda olsun sampuan reklamlarindaki kizlar kadar dikkat cekmek istemiyorsaniz

  • 102030  (14.05.13 13:02:23 ~ 13:05:24)