[]

Adobe Illustrator'da sadece secili kismi export etmek..

AI'de biseyler cizittirdim (logo, yazi vs.). simdi sadece logoyu secip 16x16 boyutunda png olarak kaydetmek istiyorum. nasil mumkundur bu?
 
16 ya 16 lık yeni dosya açıp yaptığın her şeyi ona kopyalayıp yapıştır. sonra boyut falan.

sonra da export ederken use artboards'u seç.
  • pillowlust  (12.05.13 19:06:39) 
AI de var mı bilmiyorum ama alt+ctrl+I yapınca ımage sızeden 16x16 yapabilirsin. Diğer türlü photoshop varsa png olarak export ettiğin dosyayı import edip yine alt+ctrl+I ile 16x16 yapabilirsin.


  • cetoxim  (12.05.13 19:12:03) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.