Muhabbet Kuşum Çıldırdı mı Yoksa Normal mi

Kuşu alalı 4 gün oluyor. 2 gündür ötmeye başladı hatta dün kendi adını bile söyledi bir kere. (gerçekten) Bu yavaş yavaş alıştığı anlamına geliyor olmalı herhalde ama dünden beri kafesinin her yerini dolaşıp, özellikle köşeleri çılgınca kemiriyor. Gaga taşı da var ama hırsını alamıyor resmen. Şımarıklık mı yapmaya başladı yoksa bir derdi mi var? Ya da normal mi? Çözemedim...

yalnız kalan muhabbet kuşu sıkıntıdan her şeyi yapabilir.

normaldir.
  • thalamus  (18.02.09 16:00:29)
çiftleşme durumları söz konusu olabilir. bazı dönemler kendilerinden geçiyorlar çünkü.

  • orion ares  (18.02.09 16:02:36)
enerji birikmiştir, biraz serbest bırakın, uçsun.

  • dreamkeeper  (18.02.09 16:09:12)
Kuş daha yavru. Alalı 4 gün oluyor. Çiftleşme zamanına daha çok olması lazım. Çok fazla yalnız bırakmadık hatta bu çılgın hareketleri hep biz etraftayken yapıyor. 1 hafta 10 gün salmayın dediler ama...

  • yellow brick road  (18.02.09 16:19:21)
çok enerjik olduğundan olabilir bazen de sıkılıp yapıyorlar bunu. bizim kafeste boya kalmadı mesela, gaga taşı da var ama nafile illa kemiriyor manyaklar. bi salın az uçsun, evdeki diğer objelere sarsın az. biraz yorulsun, dinlensin, kendine gelsin hayvancaaz ...

  • ordabiyerde  (18.02.09 16:19:42)
mesajı geç görmüşüm. çıldırmamış :) üstelik size alışmış, neşesi de yerinde yavrucağın. eğer kafesin telleri boyalı değil de, parlak metalse yapabiliyorlar, özellikle ev halkı çevresindeyken. gösteriş mi yapıyor nedir. bizimki de yavruyken yapıyordu. özellikle altın rengine büyük bir aşkları var :) bir de ortamı tanıma "burdan sığar mıyım lan ben? deniim bi bakiim" gibi kazı çalışmaları yapıyorlar.

bu arada adını çok merak ettim yahu. iki günde söylediğine göre, "cik" falan mı ne abi :) daha neler söyler o kimbilir..
  • tarantinoesque  (19.02.09 01:45:50)