[]

Kalsiyum Sandoz + Demir Emilimi/Gömülümü

merhaba. demir iyi emilsin diye c vitaminiyle al dediler. eczacı kalsiyum sandoz + vit c denen ürünü verdi. fakat kalsiyum demiri bağlamıyor muydu? başka bir c vitamini mi kullanmalı? c vitaminini demirle aynı anda almamız gerekmiyor mu? eczacı aynı anda alma dedi, ama sanki doktor birlikte al dedi gibi olmuştu..
 
doğru biliyorsun.
demir+c vitamini; iyi
demir+kalsiyum; (çok değilse de) kötü

demir iyi emilsin diye aynı anda narenciye tüketebilirsin; taze sıkılmış portakal suyu içebilirsin.
ya da başka bir c vitamini alabilirsin.


dr değilim %99 eminim.
  • jimjim  (10.05.13 20:11:44) 
Redexeon çiğneme tableti yada estervit-c ile kullanın.


  • primarymaster  (10.05.13 21:31:22) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.