[]

Adobe Illustrator'da i'nin noktasini degistirmek

kusra bakmayin cok acemiyim illustrator'da..

text kullanarktan yaziyi yazdim, sonrasinda da type/create outlines yaptim. simdi yapmak istedigim kelimedeki i harfi'nin sadece noktasini kirmizi renk yapmak. i'nin cubugu ise degismesin, siyah kalsin. nasil yapilir?


 
üzerini elips toolla çiz. olmadı expand yap.


  • dokunmakalbime  (10.05.13 15:56:03) 
yazıyı expand edip objeye çevirdiyseniz, i'ye çift tıklayın, i harfi seçilecek, orda da noktaya çift tıklayıp sadece noktayı seçebilirsiniz. sonra rengi değiştirin işte..


  • kobuzchu kiz  (10.05.13 15:57:48 ~ 16:06:52) 
expand yapinca siyah karakterleri seffaf yapiyor bir anda. o niye? youtube'da tutoriallara bakiyorum onlarinkinde oyle bir etki olmuyor.


  • gerard  (10.05.13 16:05:44) 
expand'e tıklayınca açılan menüde fill ve object seçenekleri işaretli olmalı; bir de yazıda sadece fill color olmalı, stroke olmamalı.


  • kobuzchu kiz  (10.05.13 16:19:23) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.