laptop- hangisi?

siz olsanız hangısını tercıh edersınız ve neden?
www.vatanbilgisayar.com

www.bestbuy.ca

acer'ın özellikleri uçmuş. ama markaya güvenir miyim bilemem.

  • mally phoenix  (10.05.13 15:59:02)
Acerin işlemci çok kötü
zira intel de işlemci kodlaması şöyle gider bilinmesinde faide var
i5-i7 fark etmez 3632 örneğini ele alıyorum
3.nesil 2. hanedeki sayı yukseldikçe daha iyi yanı 6 yeni seri demek aslında
şimdi gelelim 32 deki bokluğa 30 olsa zaten düşük 32 hepten kırpılmış demek
bakınız notebookcheck de işlemci sıralamasına :D

aynı şekilde gt730 da 7 seridir 2013 model demek 7 en yenı seri bildiğim kadarıyla ama 30 düşük demek yanı gt 670-680-690 kartlar bu 730 un am** bile koyar.
bakınız notebookcheck ekran kartı sıralaması
aynı şekilde
amd ekran kartlarıda

mesela 7840 ile 6850 ya da 6770 i ele alalım
seri yanı baştaki 6-7 önemli ancak asıl konu sondaki 40 da 50 de 70 de

ACER e dönecek olursak
4 gb ekran kartı demiş ben böyle bir ekran kartı ne gördüm ne duydum yanlışmı yazılmış acaba ya da paylaşımlımı...
  • netadam  (10.05.13 17:09:50)
Özellikle intelin karmaşık kodlaması

i 138 olsun (3-5-7 ark etmez)

3 3. nesil
6 6.seri
32 işlemcinin keşin çarpan hızını fln anlatır
ayrıca sıfırla bitenler kırpılmamış salt tır
sonu 32-35 gibi bitenler kırpılmıştır
yanı 3630 > 3632 (3635 varsa nereye geliyor bilmiyorum ama yine 30 dan büyük değil)
3270 > 3630 > 3632
ya da 2750 >3630

Anlatamadım anladığınız kadar artık

2013 işlemci sıralamasına bakın çok daha anlaşılır olacaktır.
  • netadam  (10.05.13 17:13:39)
Herkes götünden sallamış gönlünce.

Core i7 3630QM dediğiniz, 45W TDP'ye sahiptir. 2 ile biten ise 35W TDP'ye sahiptir. Biri daha az enerji tüketir, o oranda biraz daha az performans verir. Diğeri de tam tersi.

Notebookcheck'teki sıralamadan başka kaynağı olmayan adamdan da fazlasını beklemek yanlış olur. Adam matematiksel formüller falan türetmiş amk, gülmekten öldüm gece gece. 6. seri ne lan? :D

Biri de çıkıp demiyor ki, Acer'ın hangi özelliği uçmuş babam ne saçmalıyorsunuz diye. GT 650M dediğiniz kart, GT 730M'den daha performanslıdır. 4GB ekran kartı yazıyor diye hemen iyi yapmışsınız. Ekran kartını kalitesi GB ile ölçülmez. Notebookcheck kafası hep bunlar. İşlemci desen Asus yine daha iyi. RAM desen Asus'ta 12GB mevcut, Acer'da 4GB. Olm hangi kafayla Acer'a uçmuş deyip de Asus'u görmezden geliyorsunuz?
  • ahmetcan44  (12.05.13 04:27:20)
asus daha iyi çoğu yönden. ayrıca yurtdışından alabiliyorsan daha iyilerini alabilirsin bence.

  • qazwsx  (12.05.13 08:27:44)