Avusturya Vizesi ile İlgili Birkaç Soru Daha

Merhaba,

Artık vizeye başvuru aşamasına geldim ve yarın randevu ücretini yatırarak telefon açmaya karar verdim.

- Randevu tarihini ben seçebiliyor muyum, tamamen onların insafına mı kalmış durumdayım?
- Gelecek haftaya verebilirler mi randevuyu, bu hafta istemiyorum çünkü. Gelecek hafta olması gerekiyor, bunu belirtebilir miyim?
- Davet mektubu gelecekti, ama yetişmeyecek, benim vize başvurusu için fazla zamanım kalmadı, başka planlarım da var zira. Davet mektubum olmasa da, arkadaşımın adresini Viyana'da konaklama adresi olarak gösterebilir miyim, yoksa otel rezervasyonu yaptırmalı mıyım?
- Yapmayı planladığım gezide, varış ve dönüş ülkem Avusturya. Burada geçireceğim gün sayısı ortalama 6. Döneceğim günü de sayarsak 7. Onun dışında Polonya'da 3 ve Çek Cumhuriyetin'de 6 gün geçireceğim ve bu planımı tüm şeffaflığıyla sunmayı düşünüyorum son karar olarak. Yanlış bir karar değildir umarım. Tüm otel rezervasyonlarım da tamamlandı.

Yardımlarınıza ve önerilerinize açığım. Teşekkürler!

geçen yıl ile ilgili konuşuyorum.

1- siz seçebiliyorsunuz problem olmuyor.
2- bilmiyorum.
3- otel rezervasyonundan olur, rezervasyonu yaptırın sonradan iptal edebliyorsunuz, ücretsiz olarak iptal oluyor. (booking.com'dan "sözde" gideceğiniz yerin rezervasyonunu yapın sonra iptal edersiniz.) ayrıca davet mektubu yetişmeme kısmını bilmiyorum.
4- Hayır yanlış karar değil. benim de varış/dönüş ülkem isviçre'ydi ama avusturya'dan aldım vizeyi. Çok fazla detaya girmenize gerek yok içim rahat etsin diyorsanız siz bilirsiniz. isviçre'den avusturya'ya geçmiştim.

# başka sorular olursa duyurudan ya da sözlükten mesaj atabilirsiniz bildiğim kadarıyla yanıtlarım.
  • lejant  (07.05.13 22:13:33 ~ 22:16:14)
Çok teşekkür ederim, vize sürecinde ihtiyacım olursa sizi rahatsız ederim.

  • bi mekan  (07.05.13 23:03:16)