[]

pilomatriksoma

doktor arkadaşlar, nedir? google a göre iyi huylu deri altı tümörü deniyor. korktum yav.
 
evet dediğin gibi iyi huylu (kanser olmayan) bir deri tümörü imiş. zararsızmış.

daha çok kafa ve boyunda görülüyormuş.

nedeni kesin olarak bilinmese de çoğunluğu "ctnbb1" geninin mutasyonu ile meydana geliyormuş. hücre oluşumundan ve hücre yapışmasından sorumlu proteinin işleyişinde görev olan bu gen düzgün çalışmayınca anormal hücre büyümesi oluyormuş. kıl folikülü hücreleriyle etkileşimde bulunan hücreleri etkiliyormuş.

kötü huylu (kanser olan) türüne pilomatriks karsinoma deniyor. bu çok daha az görülürmüş.
  • ermanen  (07.05.13 22:18:12 ~ 22:19:10) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.