nasıl iyi tavla oyuncusu olurum?

tavladan hiç anlamam, zor bir oyun değil belki ama heves etmedim şu zamana kadar hiç. ta ki geçen gün kız arkadaşımla oynayıp sonunda mars ederek tavlayı elime verene kadar:/ çok önemli değil ama var mıdır trick noktaları, daha taşları bile sayarak götürerek yeterince çaylak havası veriyorum zaten kendime:) bi yendirin be sözlük

not: ayrıca allah başka dert vermesin bana

Sık sık ve farklı kişilerle oynayıp, pratik yaparsan olabilirsin. Amin.

  • self noise  (07.05.13 18:17:51 ~ 18:18:40)
benim sana tavsiyem kaçak oynama.
rakip takımın 3 ve 4.üncü kapısına muhakkak kapı al.
al ki içeri rahat geçirme.
kendi bölgende 5 ve 7.inci kapıları kapat.
yani 3-1 ve 6-1 attığın zaman kapanan yerleri.
len böylede nasıl anlatayım.
biraz da şans işi.
zar gelirse oynarsın işte.
6-1 yenildiğim adamı geçende 6-2, 6-1 yendim 4 tanesi mars.
şans işi yani.
  • Sherlock Holmes  (07.05.13 18:20:00)
sürekli oynarak tecrübeyle oluyo bu işler. iyice öğrenene kadar karşındakinin hangi zarlarda nasıl oynadıgına dikkat ederek oyna öğrenirsin zamanla

  • Tam1Hi0n3  (07.05.13 18:26:41)
kaçarak oynuyorsan hiç açık vermemeye çalışacaksın.
aksi oyunda ise rakip bölgede bir kapı bulundurman onun taşlarını kırmak için çok işine yarayacaktır. tüm taşlarını kendi alanına sokmadan oradaki kapıyı da oynatmazsın.

onun dışında genel olarak şans işi.
  • darkredanger  (07.05.13 18:35:43 ~ 18:36:00)
telefonuna tavla indirip sıkıldıkça oyna.
oynadıkça öğrenirsin.

  • demoniclewinsky  (07.05.13 18:45:32)
iyi oynayan biriyle oyna, hatalarını söylemesini iste.

  • desdinova  (07.05.13 19:10:40)
Benimle oyna, daha bileğimi büken çıkmadı :)

  • [silinmiş]  (07.05.13 19:27:02)
"tavla nasıl oynanır" isimli kitabı oku, oradaki ihtimal hesaplarını öğren.

  • halanne  (07.05.13 19:57:58)
Bilegimi buken olmadi diyenlere bakma, cok bilek büktüm. :)

  • mavikalem  (07.05.13 20:13:27)
bileğim bükülmedi diyenlere de bakma o kadar komplike ve strateji gerektiren bi oyun değil. %80 i şans, zara bağlı. hem kendinin hem de rakibinin 6 kapısını kapatman avantaj sağlar.

  • xenophobe  (07.05.13 21:24:17)