TCDD alkol yasağı?

selamlar,

trenlerde alkol satışı yasaklandı diye bayaa bi yaygara kopmuştu bi ara hani. uzun süredir trene binmedim türkiye'de, cidden yasaklandı mı yoksa yalan haber mi, var mı net bilgisi olan?

konya-ankara arasındaki hızlı trenin ilk zamanlarında(yaklaşık iki sene önce) alkol satılıyordu. ama artık satmıyorlar..

  • tadin kaldi  (06.05.13 00:56:19)
yamulmuyorsam konya'ya özgü bir yasaktı o sanırım hızlı trenlerde hala var. sebep ise konyalıların daha bir müslüman olmasından dolayı içinde alkol olan bir trende bile yolculuk yapmalarının günah sayılması.

www.memleket.com.tr
sozcu.com.tr

edit:

(bkz: trenlerde içki satışının yasaklanması)
  • ocanal  (06.05.13 00:57:25 ~ 01:02:07)
uçakta dış hatlarda bile yasaklanıyor trende var mı diyorsunuz.. tekel bayilerine akıllı ol diye zarf yolluyorlar artık.
ayrıca konya'yla tabii ki ilgisi yok..

  • jimjim  (06.05.13 01:01:15)
ankara-eskişehir hızlı trende, viskiler havada uçuşuyordu :)

  • dimitrakopulos  (06.05.13 01:15:15)
eskisehir- ankara hizli treninde yanimda getirdigim cep votkasini cikartip plastik bardaga koyup ictim daha gecen hafta gorevlilerin gozu onunde. giklarini cikartamadilar. musterih olunuz.

  • düşünüyorum öyleyse vurun  (06.05.13 01:17:13 ~ 01:18:54)
evel gün gardaydım, esk-ank trenine yüklüyorlardı biraları

  • jedilance  (06.05.13 13:32:46)