hat taşıma hakkında

geçen cuma günü turkcell faturalı hattımı ani bir karar alarak vodafone a taşımak istedim ve bayisine girdikten sonra kimlik fotokopim ve turkcell numaramı aldıktan sonra elime bi zarf tutuşturdular ki sim kart var içinde

sorularıma gelirsek:

- hangi sim kartı ne zaman kullanıcam hani vodafone u mu turkcell i mi ve geçiş zamanı

-turkcell de konuşma kampanya paket vs ve otomatik ödeme talimatlarım vardı neler yapmam gerekir

ilginiz için teşekkür ederim

"- hangi sim kartı ne zaman kullanıcam hani vodafone u mu turkcell i mi ve geçiş zamanı"

Yaklaşık 1 hafta içerisinde cep telefonunuza mesaj gelecek taşıma işleminin gerçekleştiğine dair, ondan sonra yeni sim kartınızı takıp çalıştırabilirsiniz.
  • demcan  (05.05.13 11:06:39 ~ 11:07:01)
turkcelldeki konuşma kampanya paket vslerin gidecek. otomatik ödeme talimatını da bankadan kaldırırsın sanıyorum.

  • eksi sozlukte eksiyen adam  (05.05.13 12:17:19)
anlamadığım yeni sim kart için hiçbir işlem yapmadan direk kutudan bana verdi hani onu takarsam nasıl eski numaramın işlevini tamamlayacak onu anlamadım artı bekliyorum mesajı işte 2-3 gün oldu.

ayrıca evet şimdi o tarafın kontörsüz tarifesine geçince iptal etmem gerekli zira ben faturalı hatta taşımak istemiştim ama ön ödemeli yazıyor sim kartta
  • the game  (05.05.13 15:13:51)
"yeni sim kart için hiçbir işlem yapmadan direk kutudan bana verdi"

İşlemler merkezden yapılacak zaten, onlar yalnızca talep formundaki bilgileri doldurup, yeni sim kartınızın bilgileri ile birlikte oraya yönlendirmişlerdir. Kendileri bir şey yapmıyor.

"...ama ön ödemeli yazıyor sim kartta"

Bu da önemli değil, önemli olan sözleşmenizi nasıl yaptığınız. Artık bu ayrımların hepsi kalktı, birbirine çevrilebilir oldu (yani faturalı hattan faturasıza ya da tam tersine kolaylıkla geçiş yapabliyorsunuz, fiziksel olarak sim kartınıza bir şey yapılması gerekmiyor), o yüzden kartın üstünde ne yazdığı önemli değil.
  • demcan  (05.05.13 15:27:02)