ingilizce çeviri yardımı

he strongly criticized the nascent hydrogen mechanism
on the base of thermodynamic consideration that neither tetrahydroborate nor Zn would be able to perform the reduction of protons to atomic hydrogen.

ve bir de daha önce yazmıştım yine yazayim

Cd can also be included into the list of hydride forming elements since the acidified solution of Cd reacts with tetrahydroborate to form volatile Cd species,presumably hydride with a very unstable nature.

çok teşekkürler, elleri dert görmesin şimdiden.

O olusmaya baslayan hidrojen mekanizmasini, termodinamik dusuncesine gore ne tetrahydroborate'in(4 hidrojenli borik tuzu) ne de cinko(zn)'nun protonlari atomik hidrojen seviyesine indirgeyebilecegine dayanarak siddetle elestiriyor.

Cd ayrica, cd'nin asitlestirilmis cozeltisi tetrahydroborate ile tepkimeye girerek ucucu Cd turleri ile buyuk ihtimalle son derece kararsiz hidrojenli bilesim olusturdugu icin, hidrojenli bilesim olusturabilecek elementler listesine eklenebilir.

not: cevirmen degilim.
  • she was my baby  (04.05.13 22:34:26 ~ 22:36:03)
Asitli çözeltisi tetrahidroboratla tepkimeye girerek uçucu Cd türleri oluşturduğundan (muhtemelen çok kararsız bir yapıda hidrür), Cd ayrıca hidrür oluşturan elementler listesine de dahil edilebilir.

  • cinsi kisi  (04.05.13 22:46:06)