Burda collapse'ın anlamı ne?

An EU-led court in Kosovo has found five people guilty in connection with a human organ-trafficking ring. The trade was discovered when a Turkish man collapsed after having one of his kidneys removed at the clinic, the BBC reminds.

cokmek.

ama sistemin cokmesi gibi.

bina yikilir ornegin.
  • Argaeos  (02.05.13 09:41:19)
burda bayağı bayağı yere yıkılmak, yere düşmek, fenalaşmak, ayakta duramamak anlamına geliyor. ben öyle anladım.

  • der meister  (02.05.13 09:48:21)
aha der meister :)

"his heart collapsed" cumlesi ile de ilintili aslinda.
  • Argaeos  (02.05.13 09:49:41)
adam böbregi alındı diye üzülmüyor
adamın vücüdu iflas ediyor böbregi alındı diye.

zaten medikal bir durum oldugu için, polis olaya müdahil olup, 5 kişilik organ kaçakçılık şebekesini yakalıyor.

üzülen adamların araştırmaz polis, vucudu çöken adam oradaki sıkıntı.
  • cruseo  (02.05.13 11:02:38)