güneş gözlüğü pahalı olunca sağlıklı mı oluyor?

güneş gözlükleri gerçekten denildiği gibi fiyatı ne kadar pahalı olursa o kadar sağlıklı mı oluyor? yani şöyle diyeyim, 50 tl verip aldığım gözlük beni güneşten korumaz mı? ya da gözlerime zarar verir mi?

UV filtresi olmayan zarar verir, olan korur.
50liraya UV filtreli bulur da alırsan korur, isterse elmas işlemeli som altın çerçeveli gözlük al UV koruması yoksa gözünün içine eder.

genelde UV koruması olmasına güvenmek için bilinen markalar tercih edildiğinden haliyle pahalı olan iyi algısı var...
  • ucan spagetticanavari  (01.05.13 22:57:40 ~ 22:58:01)
UV olayini ek olarak soyle anlatayim:

normalde gunes gelir gozumuzu kisariz, normal gunes isigi yaninda uv isinlarindan da korunmus oluruz
uv filtresiz gunes gozlugu taktigimizda, bu gozluk normal gunes isigini engellerken uv isinlarini engellemiyor
uv isinlarini gozumuzle goremedigimiz icin ne oluyor, gozumuzu kismiyoruz, goz bebegimiz de isik geldi kuculeyim diyip kuculmuyor, gozumuze zararli isin geldiginden bihaber takilmaya devam ediyoruz, biz takilmaya devam ettince farkinda olmadan gozumuz o isinlardan zarar goruyor oluyor.
  • disq  (02.05.13 01:22:45)